פייגלין, בכור, וולבק

התמונות הקשות באמת מאירופה שהגיעו השבוע למסכינו עוררו תגובה מעורבת אצל הצופה הישראלי. מצד אחד רבים זיהו בסבא ובסבתא שלהם את אותם פליטי חרב המתדפקים על שערי יבשת נעולה. מה שמעורר אמפתיה. מצד שני, אתם יודעים, הם מוסלמים. קצת קשה להיות אמפתים. בעייה.

הסנטימנט הוא של 'מגיע לכם' ו'אוי ואבוי החבר'ה האלה ישטפו את היבשת ויעיפו לעזאזל את האירופים המזדקנים והחלשים ותוך כמה זמן תהיה לנו ח'ליפות איסלאמית בפריז (ואז הלך לעזאזל הבד אנד ברקפסט הנהדר הזה במונמרטר ולאן ניסע בקיץ)'. יש כאן חרדה אמיתית, מלווה במוסר השכל – האירופים האלה עם השמאל הליברלי והצבוע של זכויות האדם ששולט אצלם, הביאו על עצמם את האסון הזה. אם ילכו עם העקרונות הלפלפיים שלהם הם יצטרכו לקלוט את כל אפריקה ולהפוך בעצמם לאפריקה, עם טוויסט אסלאמי לתוספת. אם לא אז הם צבועים. כמה טוב שאצלנו השמאל הוא בשוליים, בעצם חי בהנשמה מלאכותית של יורו ששולח השמאל האירופי דרך הקרן החדשה. אצלנו יודעים לטפל במסתננים ובפליטים. ותראו מה יכול לקרות אם לא.

יש כמה וכמה דוברים לרעיונות האלה. כך למשל גיא בכור, או משה פייגלין, שכתב השבוע – "אנו נמצאים בעיצומו של תהליך היסטורי צביליזציוני. הציביליזציה המערבית בת 2000 השנים, הולכת ומתפוררת לנגד עיננו במהירות מטורפת. צונמי של הגירה מוסלמית שוטף את אירופה וכבר עבר את שלב האל-חזור. הוא מותיר אחריו עולם הולך ומתרחב של אדמה חרוכה בשם דע"ש." (השגיאה בשמה של המדינה האסלאמית במקור).

הרעיון הוא שיש תרבות אירופית נהדרת, שהולכת ונשטפת בגל של ברברים נוסח הפלישות הברבריות לאימפריה הרומית ואוי ואבוי מה הולך לקרות כשהם יעברו את המספר הקריטי באוכלוסייה. זה כמובן בגלל שהתרבות שלהם, של האירופים, עליונה ונפלאה, וצריך לשמר אותה מכל משמר. מה שמצחיק הוא שפעם האירופים האלה ידעו מה לעשות לפני שהשמאל שטף להם את המוח, ושלטו בעולם במין משטר נחמד שנקרא קולוניאליזם, אבל היום עם כל ההסתה של ארגוני זכויות האדם זה לא עובד, וכך העמים הלא אירופים חוזרים אליהם בבומרנג ומשתלטים עליהם! כמו שכתב אבישי עברי

"כשהאירופים יבינו שצריך להחזיר צורה מסוימת של קולוניאליזם לאפריקה כדי שהיא תוכל להכיל את כל האפריקאים ולעצור את המנוסה המבוהלת שלהם לאירופה, אולי כבר לא ישארו אירופים שיוכלו לעשות זאת."

כאן אני בכל אופן חייב לעצור שנייה ולהגיד שכאילו זה לא ממש פוסט לגמרי בסדר, כי בסך הכל יש החלטה של העצרת הכללית של האו"ם שהקולוניאליזם הוא פשע המהווה הפרה של מגילת האומות המאוחדות, אבל יש מיליונת'לפים החלטות של העצרת הכללית, שרובה, בינינו כל מיני מדינות אפריקניות וכאלה שלא ממש הגיעו לרמה של המדינות האירופיות אבל משום מה נותנים להם מעמד שווה, ואי אפשר לצפות מכל אחד שיכיר את כל ההחלטות, כולל את החלטה 2621 מ-12 באוקטובר 1970 שזה בכלל לדעתי לפני שעברי נולד. אגב, לקולוניאליזם תפקיד חשוב במה שקורה עכשיו, ועל זה בהמשך.

בכל אופן, אם מדברים על 'הציביליזציה המערבית בת אלפיים השנה' סך הכל אפשר להסתכל על זה בכמה דרכים. ראשית, מר פייגלין, אני לא ממש סגור על זה שאתה שייך לציביליזציה הזאת. סך הכל אי אפשר לקבל רק את השוליים הימניים של הימין הכלכלי נוסח פרידריך האייק ולהגיד 'אני ליברל'. יש גם קטע מסויים של חשיבה ליברלית מעבר לאדון האייק, נאמר מג'ון לוק ועד ג'ון רולס, (מג'ון ועד ג'ון לא קם כג'ון!) שצריך לקבל בשביל להיות ליברל לפלף אירופי מהסוג שאתה כל כך רוצה לשמר וכל כך מבכה על אובדנו, ואני לא סגור על זה שזה ממש ממש מסתדר עם הסוג המאוד מסויים של מדינה ש'מנהיגות יהודית' מטיפה לו (לפרטים הראיון המאוד מבהיל של פייגלין עם פרסיקו כאן.) ואתה רוצה ליצור כאן ציביליזציה מסוג שלא כל כך מכירים באירופה, ציביליזציה שאתה קורא לה 'יהודית' ואני קורא לה בכל מיני שמות אחרים.

שנית, סך הכל, אם מסתכלים על האלפיים שנה האחרונות, לא תמיד הם היו שיא התרבות, האירופים. היו להם גם תקופות של שיא הברבריות, למשל לפני שבעים שנה. אם מסתכלים על היחס ליהודים למשל, עדיף היה להיות יהודי בספרד המוסלמית מאשר תחת שלטון פרדיננד ואיזבלה.

נכון, האסלאם הפוליטי של היום הוא לא משהו, ואם במקום המשטר הליברלי הדמוקרטי בגרמניה למשל תקום לנו ח'ליפות אסלאמית (שזה בערך פי שישה מיליון עדיף על המשטרים שהגרמנים המציאו בעצמם, אבל לא ניכנס לזה) אז נאבד משהו חשוב, אבל אין משהו ספציפי בחשיבה האסלאמית הפוליטית שמביא בהכרח לדאעש, כמו שאין משהו בחשיבה האירופית שמוביל בכיוון אחד לאושוויץ. רוצים להתווכח איתי? תקראו את 'דעותיהם של אנשי העיר המעולה' שכתב אל פאראבי, הניאו אריסטוטלי במאה העשירית, שיוצר דגם נהדר של מדינה, כשבאירופה ניסו לעבוד על להתקדם מהמשטר של העבדות לזה של הפיאודליזם.

אבל עזבו שטויות, הבעייה היא עם מי שמסתכל בפליט ורואה 'מוסלמי'. זה סוג מאוד מסויים של אנשים. העניין הוא שאותם אנשים, כשהם אירופים, מסתכלים עלינו ורואים 'יהודי'. סך הכל הם לא אוהבים את אלה ואת אלה. להתחבר דווקא לאלמנטים האלה? לא סגור כמה זה חכם. סגור כמה זה לא מוסרי.

אז אני בעד ח'ליפות מישל וולבקית מליסבון ועד בודפשט? לא ממש. אבל זה גם לא יקרה. אנחנו ייסדנו ומחזיקים מדינה יהודית עם 20% מוסלמים. מפריע לנו? למה שאירופה לא תוכל להכיל אחוז כזה של מוסלמים תוך שמירה על ערכי הבסיס של ההומניות והליברליזם? למי שרוצה לראות בחופשה שלו רק נורבגים לבנבנים בהירי עיניים ותכולי שיער או להיפך, אז מלצר סורי במסעדה בלילהאמר – טוב, לא דוגמה משהו – מלצר סורי במסעדה בווינה, קצת מקלקל לו את החופשה, ומרגישים את הטעם של הזעתר בזאכרטורטה, וחבל. אבל זה לא ממש שיקול. האנשים האלה באים לחיות. נכון, יש כאלה שגם לא, יש כאלה שמביאים ממדינות מוצאם רעיונות ומנהגים מהסוג שהביא למצב הנוכחי, אבל אני מאמין שאלו מיעוט. אני גם מאמין ששינאה מובילה לשינאה וקבלת האחר מובילה לקבלתו אותך. האנשים האלה בסירות הגומי לא רוצים להקים ח'ליפות. הם רוצים לחיות, ולחיות במקום שמכיל ומכבד אותם. הם קודם כל אנשים.

ועוד מילה על הקולוניאליזם. הבלגן הנוכחי עם דאעש הוא יצירה סורית / עיראקית עצמאית, אבל יש מניות לא קטנות לקולוניאליזם האירופי במה שקורה פה. הברור מאליו הוא הפלישה ההזויה לעיראק ב-2003. אבל צריך גם להזכיר את הג'נטלמנים הנחמדים סייקס ופיקו, שישבו להם ושירטטו קווים על מפות, ויצרו את המדינות המודרניות של סוריה ועיראק, תוך התעלמות מוחלטת מהמציאות הדמוגרפית והגיאוגרפית, מתוך חשיבה קולוניאלית, שחשבה יותר במונחים של שליטה מערבית בשטח ופחות במונחים של יחידה פוליטית בת קיימא. זה החזיק מעמד בערך עשרים וחמש שנה, ואז הם קיפלו את הזנב והלכו, והשאירו אותנו עם השאריות, וכן, גם עם דאעש. דאעש חייב תודה ענקית לאדונים סייקס ופיקו, ואם יום אחד הם באמת ישתלטו על אירופה הם צריכים להקים שם אנדרטות ענקיות לזכרם. אז יש כאן חשבון קטן שהאירופים צריכים לשלם, ולדעתי גם אחרי זה יישארו ביתרת חובה רצינית.

אז ככה בקיצור – אני חושב שהדעות האלה לא חכמות, לא אמפתיות, ובאופן כללי די דוחות. אז מי שחושב שמוסלמים באירופה זה בעייה, שכאילו לא ישתף אותי במחשבות שלו והכל יהיה בסדר. או קיי?

במה נסיים? עוד משהו שלא קשור בכלום. צ'רלס ברדלי עושה בלאק סאבאת'. למה? כי מתחשק לי. וכי זו ציביליזציה מערבית. סוג של.

4 מחשבות על “פייגלין, בכור, וולבק

 1. לא מכיר את ברדלי, אבל מסכים איתך שיש פה גישה משונה. כמו שאמר שבח וויס (מצטט מהזכרון) כששאלו אותו למה היהודים כל רוצים את המזרח התיכון, והוא ענה "את אירופה כבר ניסינו"

  Liked by 1 person

  • תודה על התגובה, היא נהדרת בעיני. מקווה שההיכרות שלך עם מר ברדלי עשתה לך חשק לעוד. לא מספיק משמיעים אותו כאן.

   אהבתי

  • תודה על התגובה. אני לא יודע מאיפה עברי לוקח את המשאבים הנפשיים הדרושים כדי לכתוב פוסט המתבטא כך לגבי קולוניאליזם בפייסבוק. עברי אינו סתם אדם מן השורה. אני שומע אותו בגל"צ, רואה מערכונים פרי עטו בערוץ הראשון, קורא אותו ב'מעריב'. לבוא ולדבר כך בשבחי הקולוניאליזם, מתוך איזו התנשאות הן על ה'נחשלים' 'הזקוקים' לקולוניאליזם, והן על האירופים שלא משכילים לעצור את גל ההגירה, מרים אצלי גבה באשר לכותב, ולמי שמוצא לנכון לפרסם את הגיגיו.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s