טוהר הוואגינה היהודית – והפעם הידד למנהיג!

הפוסט שפירסם ביבי בנוגע לפלסטינים שאנסו יהודיה מוגבלת בשכלה מדאיג מסיבות רבות מאוד. האמת היא שאותי הוא יותר מדאיג ממינויו של ליברמן לשר הביטחון. הוא מסמן את הצטרפותו של ביבי למחנה הפולקיסטי הלהב"תי, מחנה מטהרי הגזע.

עד עכשיו נטיתי להאמין שביבי, איש העולם הגדול, נקי יחסית מהנטייה המסויימת הזו. ההיסטוריה האישית שלו – התחתן בנישואים רפורמיים עם גויה גמורה שעברה גיור רפורמי – כמו גם סובלנותו ליחסים של בנו יאיר עם סנדרה לייקנגר הנורבגית (כיכר השבת הכתיר את הכתבה עליהם בכותרת 'ההתבוללות נמשכת')  גרמו לי להאמין שהוא אינו רואה בטוהר הגזע היהודי את הערך העליון שרואים בו אנשי המחנה הפולקיסטי. אבל מסתבר שלא דקתי פורתא, וקצת שכחתי את מנגנוני השליטה הפטריארכליים. ליהודי מותר להפיץ את זרעו לכל עבר, ואפילו עד נורבגיה. אך אם יטמאו הזרים את הוואגינה היהודיה הכשרה, הם כבר יראו את נחת זרועו של המנהיג. במילים אחרות – הזין שלי הוא ענייני. הכוס שלך הוא העניין של כל עם ישראל.

הבנאדם ראש ממשלת ישראל ברציפות כבר שבע שנים. לא שמעתי אותו ממש פעיל או מתבטא בנושאים של נשים. אף מעשה אלימות כנגד נשים, ממקורבו לשעבר משה קצב, ועד לרצח אנסטסיה רוסנוב ובן זוגה בראשון לציון בתחילת השבוע לא ממש הביאו אותו לדיבור או פעולה. העובדה שהוא סובל בסביבתו את נתן אשל (מה זה סובל? בסבבה. האיש הזה הוא המוציא והמביא, מכתיר המשנים למלך בחצר הקיסרית) מראה שכאילו כל הקטע הזה של לצלם עובדת ואחרי כן להפיץ ועוד כל הדברים הנחמדים שהאיש הזה עשה, לא ממש נראים לנתניהו כמו משהו שצריך יותר מנזיפה. אבל כשערבי אונס יהודיה! ווהו! הוואגינה הכשרה חוללה!

ואם כבר – אז יש כאן הזדמנות נהדרת להסית ולפלג. מסתבר שלא כולם מגנים את הפשע. כמובן – יש ססססמולנים, שמבחינתם, לערבי מותר לאנוס יהודיה. זה פחות נורא. זו הרמיזה. שלא כמו מנהיגנו, ססססמולנים אמיתים רואים כאן גבר ואישה, ולא יהודיה וערבי. מבחינתו של ססססמולני זה מעשה נורא בדיוק כמו כל אונס אחר. כמובן שהנסיבות האחרות מחרידות, העובדה שהיא הייתה מוגבלת בשכלה, והעובדה שהאונס היה קבוצתי. אבל זה לא מה שהזיז לנתניהו. הרמיזה שלו שהתקשורת (הסססמולנית, אפילו בעידן ערוץ 20 ו'ישראל היום') והססססמול לא מגנים, מובילה רק לכיוון אחד. הם לא מגנים כי לא איכפת להם שערבי אונס יהודיה.

מה שמשעשע (תמיד יש איזו פארסה. ביבי, אחרי הכל) הוא שמישהו הסביר לו שמשהו לא בסדר בפוסט, והוא פירסם פוסט מתקן בו הוא מסביר ש'לא היה נכון שאתייחס לנושא לפני מיצוי החקירה ואני מצר על כך'. עכשיו אנחנו מאוד מקפידים על סוב יודיצה. תגיד, טילפנת כבר להורים של הפלסטינים החשודים באונס כמו שטילפנת להורים של החייל היורה?

בהידרדרות שלו למחוזות הימין הנורא נורא נורא קיצוני ההזוי מאוד (זוכרים את הבנאדם הרהוט והמתוחכם שהסביר לנו ב-1996 ש'עושים שלום בטוח'?) זו ממש אבן דרך משמעותית. דווקא ליברמן, בשל האלקטורט הלא ממש ממש יהודי על פי ההלכה במאה אחוז שלו נראה לי נקי יחסית מהקטע הזה, ובין הימין הפולקיסטי לימין הפוטיניסטי והאופורטוניסטי, תמיד אעדיף את האחרון. למרות שכמו שאמרו על דונלד טראמפ – זה כמו להחליט אם עדיף למות בהרעלה או ביריה.

ובנימה זו אסיים להיום. יצא שלא כתבתי כבר למעלה משבוע כי אני נורא עסוק עם כנס הדוקטורנטים, ועוד מיליונת'לפים דברים כמו מאמר ומחזה וכאלה. וגם אתם יודעים משרד עורכי דין וזה. אבל בשביל זה יש שישי בערב. ממתק? הקלאסי הוא כמובן 'מאמי' עם 'שיר האונס'. אבל אני חושב שזה קצת קצת סר טעם בנסיבות. תקבלו את 'השדות האדומים' מאותו מחזה, כי לשם לוקח גם הימין הפוטיניסטי, ושלא תחשבו שאני ליברמניסט. אני באמת לא. סך הכל אני כותב כאן כבר שבע שנים ולא הבאתי כלום של מזי כהן והיא הכי אהובה עלי בעולם! ראיתי את אורית שחף באותו תפקיד, וזה כאילו לא היה זה. היי הופ. איך חלפו שנים.

8 מחשבות על “טוהר הוואגינה היהודית – והפעם הידד למנהיג!

 1. אני ראיתי כל מיני אנשים נכנסים בנשים מהשמאל (כמו זהבה גלאון, תמר זנדברג ומירב מיכאלי) שהן כאילו לא עושות שום דבר בנושא האישה שנאנסה ע"י פלסטינאים בגלל שהן לא כתבו שום דבר נחרץ בעניין, כאילו שמבחינתן זה בסדר שפלסטינאים אונסים אישה יהודיה.

  מה שכן אהבתי את זה שמירב מיכאלי הציעה הצעת חוק להגביל כהונה של רוה"מ לשתי קדנציות ברצף
  אם בארה"ב אפשר אז למה פה לא? (ויפה שעה אחת קודם)
  רק מעניין אם זה יעבור בסופו של דבר…
  (מקווה שכן)

  אהבתי

  • ההצעה ראויה, אבל היא לא ממש מתאימה לשיטת המשטר הפרלמנטרית שלנו. שימי לב שנשיאים בארצות הברית תמיד מסיימים את תקופת כהונתם והאיום להדיחם קטן מאוד. כאן לראש ממשלה יש כהונה שהיא מראש כמעט ידוע הרבה פחות ממה שנבחר אליו, והוא עומד באיום הדחה מתמיד. יש הרבה שצריך לפתור, וההצעה הזו היא הצעה טובה אבל דורשת שינוי מבני עמוק קודם. אגב, זה לא משהו אישי נגד ביבי. בארצות הברית התיקון לחוקה תוקן לאחר ארבע כהונותיו של פ.ד.ר. שהיה אחד מגדולי הנשיאים בכל הזמנים.

   אהבתי

 2. אני מצטערת בפני כל מי שלא קרא את סדרת הספרים הנפלאה הזו, וממליצה עליה לכל סטודנט בתקשורת.
  אני מרבה להשוות בין ביבי לבין וולדמורט. נזהרת שלא להשתמש בהשוואתו של סגן הרמטכל. אני חושת שאננו נמצאים במדרון חלקלק. מי שהתרגל למשילות ולכח הלווה אליו הופך לכלי משחית על הדמוקרטיה. ההשוואה נובעת מכך שהוא משכיל לעשות זאת , משתמש בבובות הפוליטיות שלו לצורך המלאכה השחורה שכן נגלית לעין, על מנת שיוכל להאשים אותן ושלא תבוא עליו ההאשמה.
  זה נראה כאילו ביבי אינו מנהיג אלא מלך בממלכתו. אך הוא משכיל להסוות זאת תחת ספינים פוליטיים רבים.
  הבעיה שלי היא שאני עדיין לא שולטת בכל המונחים ובכל המקרים כדי לשים את האצבע זקופה ומאשימה במקום הנכון.

  אהבתי

 3. מזל טוב!
  הנה מבזק טרי מהיום:

  ועדת הכנסת אישרה את הארכת כהונתו של חזן כסגן יו"ר הכנסת בשנה נוספת
  פורסם: 31.05.16 , 12:49

  ועדת הכנסת אישרה את הארכת כהונתו של חבר הכנסת אורן חזן (ליכוד) כסגן יו"ר הכנסת בשנה נוספת. זאת על רקע העימות בין חזן ובין יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, המסרב לאפשר לו לנהל ישיבות במליאה.

  בלשכת יו"ר הכנסת ולשכת ראש הממשלה טוענים בתגובה כי לא היו מודעים למהלך.

  ידעתי שתשמח, ומה לא אעשה כדי לשמח 🙂 …

  אהבתי

 4. שלום וסליחה אם דברי אינם במקום הנכון. כתבת בעבר שהזדרזת להוציא לאור את "תגובת שרשרת" – אגב, נהניתי לקרוא – לפני שהחוק להגנת הסופרים ייכנס לתוקף. אודה לך אם תוכל להסביר מדוע או להפנות אותי למקום בו הסברת זאת.

  אהבתי

  • בערך במקום הנכון. איני זוכר איפה כתבתי שהזדרזתי להוציא לאור את תגובת שרשרת, אבל אני יכול להסביר כאן. החוק להגנת הסופרים נכנס לתוקף כמדומני בתחילת 2013, ורציתי להגיע למצב שבו הספר יוצא לאור מעט לפני תחילת החוק, ואז אפשר למכור אותו במבצעים, כשספרים אחרים חדשים שמתחרים בו אך יצאו מעט אחריו כשהחוק כבר חל 'ייהנו' מתחולת החוק, ויימכרו במחיר מלא.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s