על הנסיונות לסתימת הפיות באקדמיה

bennet

 

זה פוסט שאני צריך מאוד להיזהר כי איכשהו כל הדוגמאות באות לי לא טוב. אז תסתכלו טוב, כך נראה החינוך הגבוה כשהוא מופקד בידיו של מי שאין לו מושג מהי אקדמיה ומהו חופש אקדמי, בין היתר משום שלא ממש טרח לבלות במוסדות האלה יותר מדי מזמנו היקר, והוא גם דמגוג לא קטן.

אני ממש מקווה שאסא כשר לא ישתף פעולה עם הדבר הזה, אבל אני זוכר את 'רוח צה"ל', אז אני קצת פסימי. מה שכן אני מתכוון לכבד את כללי האתיקה האלה כמו שצה"ל מכבד את 'רוח צהל'.

ועכשיו לדוגמאות שבאות לא טוב. אני לא אומר 'שריפת הרייכסטג' כי יהודים וזה וגודווין ולא יפה. אני אזכיר את 'אורנים גדול' שלקחו התנקשות של פלג פורש באש"ף בערך של אקדוחן וחצי, שיותר ממה שהרג ישראלים הרג אנשי אש"ף (וביניהם עיצאם סרטאווי זצ"ל) והלבישו על זה את כל הפלישה ללבנון שתכננו אותה שנים וחודשים קודם לכן. את התוצאות אנחנו אוכלים עד היום. לא מדבר רק על התקופה שצה"ל שהה בלבנון, ואני אכלתי את החרא באופן אישי. יש כאלה שסבלו יותר. יש כאלה שלא חזרו. אני רק אומר שאם יש מישהו אסיר תודה נצחית על המהלך הזה זה החיזבאללה שאילולא זה לא בא לעולם. אז לקחת מעשה של סטודנטית שלא ברור מה היא רוצה ולא ברור את מי היא מייצגת (בטח לא אותי. אני סולד מביטויים של אלימות כלפי נבחרי ציבור) ולהלביש על זה את כל הניסיון לסתימת פיות בהשכלה הגבוהה? דמגוג כבר אמרנו? נמשיך למשול. עאלק.

עוד דוגמה שבאה לא טוב. לא נגיד כל הקטע של סילוק היהודים מהאקדמיה והכתרת ענפי מדע שלמים כ'מדע יהודי' שהביא לזה שפצצת האטום הראשונה התפוצצה במדבר בניו מקסיקו ולא למשל באיזה מתקן סודי בפנימונדה. כי יהודים וגודווין וזה ולא יפה. אני נותן דוגמה את מיצ'ורין וליסנקו. שהכריזו בשם סטאלין מלחמה על מדע הגנטיקה בברית המועצות ועד היום בוכים על זה מרוסיה ועד סין. אז אם מישהו בא ואומר לכל אדם – בוטנאי, גנטיקאי, פיזיקאי, איש מדע המדינה, משפטן – את זה תלמד ואת זה לא תלמד, הוא דופק את הבסיס של השיטה. זו הסיבה שהחופש האקדמי קדוש כל כך. קטע של תועלת. נורא פשוט. אם אתה רוצה שעוד עשור מדינת ישראל תהיה במצב המדע של רוסיה הסובייטית – תמשיך כך חמוד. זה אף פעם לא נגמר במדע המדינה. לא שאת מדע המדינה כדאי לסרס. כי אתה יודע, חלק מהעניין זה שהחוסן שלנו זה השיטה הדמוקרטית, ואין לה קיום בלי אקדמיה שעוסקת בלי מורא במדע המדינה. אבל תחשוב שתדפוק בדרך גם את ההייטק ואת הרפואה ואת החקלאות. לא חראם?

ואפרופו  'נמשיך למשול' שאלת תם. למה בדיוק הגבירו לך את האבטחה? אתה יודע בדיוק כמוני שהסמאלנים מסוגלים מקסימום לצייר ציורים יפים ולתלות אותם בחדר מדרגות בבצלאל, אבל הימנים יורים. אז במקום לעשות סדר בבית שלך (בוא נשאל את עצמנו, החבר'ה האלה עם האיומים, למי הם הצביעו?) אתה מנסה לסתום לי את הפה? תמשיך למשול. בבית שלך אתה לא מסוגל למשול.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s