יום המילת

ולנטיינז! הו ולנטיינז! חגם של מוכרי הפרחים והשוקולד. עשה עלייה מתי שהוא לפני כמה שנים והוא עכשיו איתנו, ב-14.2.

בניגוד לסילבסטר שיצא לו שם רע כאנטישמי (ממתי זה מפריע לנו? ביבי לא נסע להיפגש עכשיו עם טראמפ?) אף אחד לא ממש סגור מי היה ולנטינוס הקדוש ומה בדיוק גורם לזה שביום שלו יחגגו האוהבים. מומחית למרטירים האירה את עיני היום בקבוצה בפייסבוק שהבחור לא ממש היה סמל לאהבה רומנטית אלא הוכה באלות נערף ועבר ביתור בעודו בחיים או משהו. מומחה אחר מפנה לצ'וסר ששם לב בעת ביקור באיזה מנזר ששם היו טמונים שרידיו של ולנטינוס שהחג שלו מתחיל את עונת ייחום הציפורים או משהו כזה.

מה לנו ולמשוגות הגויים? הבה נקים לנו חג אהבה משלנו, ישראלי. ט"ו באב הוא יהודי מדי, ואינו משקף את המגוון של האוכלוסייה המורכבת בחלקה אף מלא יהודים, זאת אומרת עד שכל התכניות של האנשים הטובים שמדברים על חילופי אוכלוסין יתגשמו וגם אז אני לא בטוח שלא יקרה מקרה מצער ובשטח המדינה היהודית לא יישאר ערבי או שניים.

בכל אופן אני מציע את ה-10 באוגוסט כחג האהבה החדש, או בשמו 'חג המילת'. למה 10 באוגוסט? כי בתאריך זה, בשנת 1922 התקבל דבר המלך, שהקים כאן את שיטת המילת. השיטה הזו, למי שלא ממש יודע, מחלקת את אזרחי ישראל ל-14 עדות דתיות היכולות להינשא ולהתגרש אך ורק בבתי הדין שלהם. ומכיוון שהדין הדתי בדרך כלל אינו מכיר בנישואים מעורבים (וכך למשל הרמב"ם הלכות אישות פרק ד' – המקדש גויה או שפחה–אינן קידושין, אלא הרי היא אחר קידושין כמה שהייתה קודם הקידושין; וכן גוי ועבד שקידשו בת ישראל, אין קידושיהן קידושין. אבל אני סגור על זה שבשאר 13 העדות הדתיות המצב לא יותר ליברלי) נמנע בדרך כלל המקרה שאינו הגון ובו גוי גמור יקדש יהודיה. ואפילו דרוזי ונוצריה, מוסלמי ובהאית, אוונגלי אפיסקופלי וכשדית אוניאטית. לא עובד.

אז זה חג גדול שבו הוקמה המדינה שלנו על בסיס הפרדה גזעית ראויה, ואפילו שזה היה עשרים ושש שנים לפני שהיא הוקמה. ומכיוון שזה מסדיר את חיי האהבה שלנו באופן יוצא מן הכלל, הרי שראוי שזה יהיה חג האהבה החדש.

ומכיוון שאהבה לבן עדה דתית אחרת אינה יכולה להיות אהבת בשרים (וזאת שכן אהבת בשרים ראויה רק לאחר חופה וקידושין כדת, וזו, כאמור, לא עובדת עם גויים, עבדים ושפחות) יקבל ולנטיינז הישראלי, הוא יום המילט, הוא ה-10 באוגוסט, נופך אחר. ביום זה ישתדל כל אדם למצוא אחד מבני כל 13 העדות הדתיות האחרות ולהעניק לו פרח או בונבון. ואם זה לא עובד, כי קשה מאוד למצוא כשדים אוניאטים למשל, או מלכיתים, אז לפחות להשתדל לא להרוג זה את זה, לא להפלות זה את זה, לא להרוס את בנייניהם זה של זה, ובכלל להתייחס זה לזה כמו שאנחנו מתייחסים לאהובינו בוולנטיינז הכללי, בשמחה באהבה ובסבבה.

תהיה תזכורת לקראת העשירי באוגוסט אבל הנה רשימת העדות הדתיות המוכרות תתכוננו ותתחילו לאתר:

יהודים * מוסלמים * דרוזים *בהאים * אוונגלים אפיסקופלים * מזרחים אורתודוכסים * לטינים קתולים * גרגוריאנים ארמנים * ארמנים קתולים *סורים קתולים * כשדים אוניאטים * יוונים קתולים מלכיתים * מרונים * סורים אורתודוכסים

שיר חמוד לחג? מיי בלאדי ולנטיין.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s