ד'אהריזם בערבו של יום

טראמפ ימ"ש עושה כאן המון רעש עם ה'מדינה אחת שתי מדינות מה שאתם מעדיפים'. ובאמת זה נבלה וזה טריפה. מה עדיף – מדינה דו לאומית שבה תהיה הברירה בין משטר אפרטהייד לבין מתן שוויון זכויות מלא לפלסטינים, או פתרון שתי המדינות שנראה ריאלי פחות ופחות כי מישהו פוצץ את השטח במיליונת'לפים מנתחלים ולהזיז עשרים מהם מגבעה אחת של רכוש פלסטיני גזול לגבעה אחרת עשה כל כך הרבה רעש שהשם תרחם?

אז אני הוגה רעיון ה'תנו לי את הסולטנות הד'אהריסטית בגליל ומה איכפת לי מכל השאר'. שלדעתי יכול לתפוס יופי כעיסקת שלום אזורית סיבובית. אנחנו לא מייצרים סיגרים או שמפניה ורודה או יותר מדי מצביעים. אז יוותרו עלינו בקלות, ולאחר מאבק קצר ולא אלים שעיקרו פירסום פוסטים פרוגרמטיים בבלוג עם מספר הקוראים החד ספרתי, נקבל את עצמאותנו, ונרים את דגלנו הד'אהריסטי תוך שירת ההמנון 'שחקי שחקי', שבהגייתו האשכנזית נשמע זר לדוברי העברית כשם שהוא זר לדוברי הערבית, ובכך יתרונו הגדול. חוץ מכל הקטע הסוציאליסטי של עגל פז וזה.

המוקש הדו לאומי ייפתר תוך שימוש שיטת מילט מורחבת, שעיקרה החלת הדין האישי בכל שטחי החיים – מממונות ועד קידושין, עם גיבוי של קודקס אזרחי נוקשה למי שלא ירצה לחיות לפי דינו האישי. כך שלמעשה לכל אחת מארבע עשרה העדות המוכרות יהיה מילט במלוא מובן המילה, וניהול העניינים הפנימיים לפי דתם ותרבותם, אם יחפצו בכך, ואם לא יחפצו יעמוד לרשותם הקודקס האזרחי המתקדם ביותר שינסחו מיטב המומחים מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת צפת.

אז לדעתי טראמפ וביבי יכולים להיפגש איתי עכשיו ולשרטט את הגבולות (אני לא מוכן להיפגש עם טראמפ. אשלח מתווכים). מה שכן הדרישה האולטימטיבית שלי מביבי היא בעניין 'והארץ הייתה תוהו ובוהו'. זה לינק לפרק על העות'מאנים.  מה זה הדבר הזה? רק רבע שעה על ד'אהר? פרק שלם על ביברס, חצי פרק על הפסיכופט ג'זאר ורבע שעה על ד'אהר? נכון, הביאו את אמנון כהן האליל (מי שלא קרא את הספרים שלו על בתי דין שרעיים בתקופה העות'מאנית לא ידע הנאה צרופה מהי מימיו) ועדיין. רבע שעה?

יש שם קטע נהדר עם הסראיה בנצרת. אני זוכר שביקרתי במקום עם נין נינו של ד'אהר (אגב התמונה של ד'אהר בשחור לבן והתמונה הצבעונית שלו זה צייר הנין ששמו זיאד ד'אהר זידאני שהוא צייר ומהנדס ותמונה חתומה שלו של ד'אהר בנמל עכו נמצאת על קיר משרדי ואני גאה בה מאוד. כקתולי המחזיק שריד קודש של קדוש משכבר הימים) ואל הסראיה לא ניתן היה ממש להיכנס אבל עלינו במדרגות אל בניין צמוד שם גרה עוד אחת מנינותיו של ד'אהר, השקפנו משם אל חצר הסראיה, ואכלנו חצילים כבושים מאוד מתוקים. לקחתי את המתכון אך איבדתי אותו.

בקלות אפשר היה להקדיש לד'אהר בסידרה את מלוא מה שצריך להקדיש לו, הוגה הסולטנות הד'אהריסטית בגליל, שנלחמה, כשם שתילחם יורשתה במאה ה-21, כנגד האימפריאליזם של כל הכוחות הזרים – תורכים ורוסים (טוב, לא מדוייק. כרתו ברית עם הרוסים ואיבדו את הראש לתורכים, אבל אנחנו לומדים מההיסטוריה) בשילוב כוחות נפלא של יהודים וערבים שמוסבר ומתואר טוב גם ברבע השעה העלובה שהקדישו לד'אהר ב'והארץ הייתה תוהו ובוהו'.

אז הדרישה האולטימטיבית שנציג הסולטנות (משרה פתוחה. מקבל הצעות) יביא עמו לוועידת השלום האזורית היא פרק של לא נגזים נאמר שלוש או ארבע שעות ב'והארץ הייתה תוהו ובוהו' ואחר כך אפשר יהיה לדבר על הפחתת מכסים על הזעתר. לביבי זה מסתדר עם כל הקטע של הקרב בתאגיד וזה. כי זה ידרוש הקצאת משאבים מטורפת לערוץ הראשון, מה שיחיה אותו. ערוץ השידור הד'אהריסטי הדו לשוני מוכן לתת ידו לדבר הזה, תמורת תקציב מתאים. שר התקשורת שלי (גם משרה פתוחה) יבדוק בדיוק איך ניתן להרים את הפרויקט הזה ביחד עם סדרת הפעולה 'ד'אהר, רנין, והזומבים מסח'נין' המצטלמת בשיתוף פעולה עם HBO, ובה משחק את תפקיד צ'ולייבי לא פחות מטום קרוז.

עולם חדש? אם תרצו אין זו אגדה. 

2 מחשבות על “ד'אהריזם בערבו של יום

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s