למה בעצם?

הסבר מהיר ביותר בצורה של כלל אצבע הניתן ליישום במענה לכל שאלה תחת קיסרותו של בנימין הראשון.

אז למה בעצם כל הסחרור הזה של הימים האחרונים עם התאגיד וזה? יש ימבתל'פים ניחושים שרובם נוגעים לכל מיני חקירות וצוללות וכאלה. אף אחד לא מאמין שלביבי איכפת מעובדי רשות השידור, והסיבוב המטורף מלהציג אותם כחמאסניקים עד ללנגב את הדמעות לעודד שחר קצת גדול אפילו על ביבי. יש הסברים שלוקחים אותנו לחור השחור של אי רציונליות שנקרא 'שרה' אבל גם כאן אני חושב שמגזימים קצת.  אז מה יש לנו כאן? תרשו לי לנחש.

יש איזה מהלך שמתחיל עם תזכיר חוק השידור הציבורי הישראלי שביבי הנחית עלינו בתחילת השבוע שעבר שמאחד את כל הגורמים המפקחים על השידור וכל זה. איפשהוא שם יש איזה חור משפטי שמאפשר לאיזה מיליונר זר ששמו מתחיל בשלדון ונגמר באדלסון לקנות את השידור הציבורי בחינם ולעשות ממנו 'ישראל היום'. אז ביבי לא רוצה רשות שידור (חמאסניקים) ולא רוצה תאגיד (תאגיד השמאל) מה שהוא ממש רוצה יתברר בכמה חודשים הקרובים כשהמהלך הזה יתחיל לנוע.

כל הדברים האלה מאחורי הקלעים מתבררים לאט, ורק בפאזה של שנה שנתיים אפשר לדעת למה הלכנו לבחירות (למשל ב-2015 זה היה חוק 'ישראל היום' או הפיצוץ בשיחות מוזס-ביבי שרק עכשיו יצאו לאור בתיק 2000) או מה בדיוק קרה ולמה. אבל בדרך כלל התשובה היא מאוד פשוטה והיא אותה תשובה. הדוד באמריקה עם פנקס הצ'קים נורא רצה משהו והיה צריך את – הבחירות, המלחמה, התקציב, האנ'לא יודע מה שאנחנו משלמים עבורו בדולרים בדם ובזיעה – בשביל שהוא יקבל את זה.

אם מישהו חושב שכשיאיר לפיד יחליף את ביבי בבלפור זה יהיה שונה אז תרשו לי לפקפק. לפיד הוא בדיוק ביבי מבחינת הקשרים הון שלטון מוזסון, רק בלי עשירית מהיכולות של ביבי, ואין לו גם שרה שאפשר להאשים אותה.

מה נשאר? קיץ אלקטרוני רבותי. הכינו את הממ"דים. אני מהמר על פיקוד צפון אבל כל מספר זוכה.

3 מחשבות על “למה בעצם?

  1. גל יקירי תתחיל לחשוב כמו שועל ולא כמו קיפוד מה לעשות נתניהו הקיפוד שלנו מנסה לעשות מהלכים מקוויאליים וזה מאוד מגושם אל תשכח את אמרותיו של סר אייזה בסוגיה זאת!

    Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s