תחי הרפובליקה!

כולם חוגגים על זה שה'נסיך' ויליאם ימ"ש יגיע לבקר אותנו. לכותב בלוג זה ארבע התנגדויות. האגליטרית, הסטוארטית, הרפובליקנית והעות'מאניסטית. ארבע ההתנגדויות שלובות זו בזו, ובכל אופן אפרטן במפורט. אני בטוח שלאחר שתקראו לא יימצא קורא שלא יגיע איתי לנתב"ג לקבל פניו של אותו צורר עם שלט גדול ובו כתוב 'WILLIAM GO HOME'.

ההתנגדות האגליטרית – הח"מ בדעה שאין מקום למלכים במאה ה-21. גם לקיסרים. בעצם הזמן של אלו ושל אלו הגיע באותו רגע מכונן בשנת 1793 בו ניתק להב הגיליוטינה את ראשו של לואי ה-16 מגופו. אין שום הצדקה לקיומם ולו שנייה אחת אחר כך. היה עליהם ללכת ביחד עם האנשיין רז'ים לעזאזל. המדובר במעמד של טפילים החיים על חשבון הזולת, שהדרישה היחידה מהם למלא תפקידם היא שיעברו דרך תעלת הלידה הנכונה. גם זה מאוד רופף (וראו ההתנגדות הסטוארטית) כי רובם לא באמת צאצאים של מי שהם מתיימרים להיות, וכך, מרבית בתי המלוכה האירופים (דווקא למיטב ידיעתי בית המלוכה האנגלי נקי מבעייה זו) הם ממזריו של הרפורמטור פשוט העם שטרואנזה שעיבר את המלכה הדנית אי אז במאה ה-18. קחו בחשבון שבסרט 'ביקורו של רופא המלך' משחק אותו מאדס מיקלסן שמשחק את חניבעל לקטר בסידרה 'חניבעל' ובכלל טיפוס מאוד קריפי ומפחיד, ותסבירו לי למה הצאצאים של הבנאדם הזה צריכים להיות מורמים מעם. אני לא סגור על זה שעם כל הזנזונים של דיאנה ימ"ש, הוויליאם הזה הוא באמת צאצא של הצנון צ'רלס ולא של סייס בר מזל בארמון המלוכה, וזה רק דור אחד אחורה. אל תתחילו איתי עם ג'ורג' החמישי וכאלה, כי גם כאן יש לי מה לומר.

אבל הקטע האמיתי הוא באמת האגליטרי. מי שנולד במדינה עם מלכים, שועים ורוזנים, ידע שלא משנה מה הוא יעשה, הוא אף פעם לא יגיע לראש הפירמידה. אף פעם לא יהיה שווה למי שנולד במקום הנכון. וזה בלתי בלתי בלתי נסבל. גם עם כל היתרונות בתיירות וזה, זה ממש לא שווה את זה. אני לא הייתי מסוגל לחיות במשטר כזה אפילו שנייה אחת (והיי, תיכף נגיע בהתנגדות הרפובליקנית למשטר שאני חי בו). אז מה שצריך לעשות זה לשלוח את הטפילים הבוגרים לאיזה מחנה לחינוך מחדש או משהו באיזה מדבר נידח בקצה מאוד רחוק של האימפריה, ואת הילדים התינוקות המתוקים לאימוץ במשפחת מהגרים, רצוי מוסלמית. יש מה לומר לטובת הפיתרון של רומנוב, והחארות האלה לא הרימו ראש כבר מאה שנה בגלל היסודיות של הבולשביקים, אבל חלילה לי מלהטיף כאן לרצח וודאי לרצח תינוקות.

ההתנגדות הסטוארטית – הנובר, מי שמכם? פעם פעם לפני הרבה שנים, ב-1668 כזה שלט באנגליה כדין מלך חמוד בשם ג'יימס השני לבית סטוארט. הוא היה באמת מאמי, אבל מה? קתולי. אז האנגלים הפרוטסטנטים עשו לו מהפכה מהוללת ושלחו אותו אל מעבר לים, ביחד עם תינוק בן חמוד שנולד לו ג'יימס השלישי. הם ייבאו בייבוא אישי בהתחלה מהולנד ואחרי כן מכל מיני מקומות אחרים כל מיני מלכים פרוטסטנטים ויליאם השלישי ואן וכאלה, אבל כשאלה נגמרו, גירדו מתחתית החבית איזה נסיך גרמני שמנמן מהנובר, שלא ידע מילה אנגלית, אבל סבא של סבא של סבא שלו התחתן עם מישהי שהייתה נינה של איזה הנרי השביעי או משהו כזה. ומאז ההנוברים החולירות שולטים באנגליה כחמוסים, ומונעים את שיבת בית סטוארט. מה זה מונעים? כל מי שקורא את הבלוג הזה הרבה זמן מכיר את האובססיה שלי לקרב קאלודן 1746, בו הנסיך צ'רלי היפה, הנכד של ג'יימס השני, ואיתו כל הטוב של לפני המהפכה התעשייתית נכנס ראש בראש עם הקפיטליזם ההנוברי החמוש בפלדת שפילד. זה לא נגמר טוב. באמת! אחרי כן ההנוברים הפכו לזקסה קובורג גותה, כשויקטוריה התחתנה עם איזה נסיך גרמני קפוץ תחת ועשתה לו מיליונת'לפים ילדים בשיטה המיסיונרית, ועם מלחמת העולם הראשונה זקסה קובורג גותה לא בא לבריטים טוב באוזן, אז הם שינו לוינדזור בדיוק בזמן. אז אם כל הטענה של ויליאם לכל הכבוד והיקר שאנחנו רוצים להשפיע עליו היא שהוא יורש מלך אנגליה, אז נא באוזן. אתם גרמנים, לא וינדזור ולא נעליים, זקסה קובורג גותה או הנובר תבחר, ויש לאנגליה מלך אמיתי והוא לא אתה. יש בעולם איזה יאקובו הרננדו פיצג'יימס סטוארט, שהוא צאצא ישיר לג'יימס השני והנסיך היפה צ'רלי שהוא המלך האמיתי, ואם אתה לא רוצה למסור את המפתחות ולהקים רפובליקה כמו שאני דורש, אז לפחות תהיה הגון ותוותר על הכס לטובתו כי לו באמת מגיע ואתה סתם מהרחוב.

הטענה הרפובליקנית – נו באמת, מי יקבל את פניהם. הביבי המאוס הזה ואיתו היאיר שכבר אמר שהוא הוויליאם הישראלי, והשרה המפונדרקת. גם ככה אנחנו בכיוון של קיסרות של נעלים מעם. רק את זה אנחנו צריכים? יטמטמו לנו את המוח עם כל זה רק כדי שנשכח שהם נתנו מיליארד שקל לאלוביץ תמורת תמונה יפה של שרה עם פוטושופ בוואלה וכיתוב פסי-כו-לו-גית בי איי אמם איי וזהו. גם ככה אנחנו גולשים לכיוון לא דמוקרטי. צריך לעצור את זה כאן ולהתנגד לכל צורה של מלוכנות מבית או מחוץ.

ההתנגדות העות'מאניסטית – יש להבין כי בימים אלו בהם אנו אבלים על מלאת מאה שנה לכיבוש ארצנו בידי הכובש הבריטי האכזר (אשקרה אכזר! תשאלו את המעפילים ועולי הגרדום. לא נשלח ולא נשכח) אנו כמהים לשיבתה של האימפריה העות'מאנית, ומבינים הודות למחקר היסטורי קפדני ופורץ דרך שבשיטת המילט אשמים הבריטים באחריות מלאה, והעות'מאנים היו בדרך לדין טריטוריאלי, שלא היה כרוך בחלוקתנו ל-14 עדות דתיות המסדירות את ענייני המעמד האישי שלהן על פי הדין האישי. דווקא יצא על זה מאמר נורא חמוד לאחרונה ב'משפחה ומשפט' ז' של איריס אגמון שנקרא בשם "יש שופטים בירושלים והיו מחוקקים באסתנבול, על ההיסטוריה של החוק הקרוי (בטעות) חוק המשפחה העות'מאני" . שפתיים יישק. אז כל עות'מאניסט ראוי לשמו המתנגד למילט התנגדות נחרצת ומבין שהוא סיפור בריטי ולא עות'מאני, חש אך טינה ובוז כלפי נציג הכובש הזר המנדטורי הבריטי.

ויליאם גו הום! ווי דונ'ט ניד יו היר! גו אווי ויליאם! גו אווי!

2 מחשבות על “תחי הרפובליקה!

 1. הכי אני אוהבת שאתה מוסיף את המילה באמת, ועוד עם סימן קריאה, כדי שנשתכנע 🙂

  בעיניי ביקור הנסיך הוא סתמי וחסר חשיבות לחלוטין, ולא יגרום לשום דבר חוץ מעוד כמה פקקים בלתי נסבלים בירושלים. לבי לבי לירושלמים.

  אהבתי

 2. אם הבריטים רוצים את המלוכה הזאת אצלם, זה עניינם ואפשר לכבד את זה.
  האם הוא בא להשתתף בטקס ההגשה של הצעת חוק לכינון מלוכה בישראל? לשמש ספין? האם הוא ימתין לקביעת פגישה עם נתניהו בין החקירות או שנתניהו ורעייתו יצטרכו לנסוע אליו?
  בקיצור, מבחינת ישראל זה לא הזמן לביקור כזה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s