מעשה נורא בהרב הצדיק, לוקח השוחד מארץ הקודש, והאונייה שחישבה להישבר

יש מקומות נידחים ונחשלים שבהם אם אדם מודח מתפקידו בחרפה, נשפט ונדון לאי אלו שנות מאסר על עבירה שעיקרה טוהר המידות, הבנאדם הזה מבלה את זמנו בלהסתתר ולהתבייש, ולא לכתוב ספרים, להטיף מוסר לכל העולם ולתכנן קאם בק. יש מקומות עוד יותר נידחים ועוד יותר נחשלים, למשל יפן בתקופת השוגונות של טוקוגאווה, שבה כשמסתבר שהיה מיקח טעות ולראש השרים נבחר מושחת כושל ולוקח שוחד סדרתי, מזמינים אותו לקיסר, והקיסר אומר לו איזה הייקו, נאמר "פריחת הדובדבן, צפרדעים ירוקות, הרואה אתה את האביב המבושש לבוא?" ואז הוא מסיק בעצמו מסקנות ומסתגר בחדר קטן עם משרת אישי ושתי חרבות. אבל אלו חברות נחשלות. אצלנו לוקח השוחד שהודח מתפקידו בחרפה דווקא כותב ספר, זוכה לקמפיין מהחלומות עם ראיונות מלטפים נון סטופ בעיתונות וברדיו, ומטיף מוסר לכל העולם ואישתו. אז זה קצת עצבן אותי כי המדובר באדם ששלח אי אלו לוחמים אל מותם בשביל תמונת ניצחון בסלוקי, וכשאני שומע 'סלוקי' הכל נהיה אדום ואני ממש אבל ממש לא מעניין אותי שהוא ביקש לשטוף כלים בכלא ולא נתנו לו. אבל מה יש הסיפור עם האונייה, וזה כבר דורש התייחסות.

אז מסתבר שבמלחמת לבנון השנייה, יום אחד בשישי בערב אלי ישי מגיע בהיסטריה לאולמרט ומספר לו שהמקובל שהוא מתייעץ איתו אמר שספינה של צה"ל עומדת להיפגע. אולמרט שהוא כידוע רציונליסט, כמוהו כדקארט ממש, ממלא מקומו של סטיבן הוקינג עלי אדמות לאחר פטירתו של זה, נפנף את אלי ישי עם סיפורי הבאבות שלו. ומה עושים החיזבאללה עוד באותו הערב? יורים טיל סיני, מורידים את אח"י חנית, והורגים לנו ארבעה לוחמי חיל הים! מה גדלו מעשיך יה מאוד רבו נפלאותיך. לו רק היה נשמע אותו מושחת לדבר האל שירד אליו ממש מפי הגבורה מאלי ישי והמקובל האלמוני!

אז ככה. יש עכשיו ארבע משפחות שכבר פחות כואב (אף פעם לא מפסיק לכאוב, אבל אחרי שתים עשרה שנה כואב קצת פחות) שחטפו הבוקר סטירה שלא הגיעה להן. אבל הכל כשר כדי למכור את הספר ואת העיתון ולקבל רייטינג לערוץ. אבל אף אחד לא האשים את אולמרט אף פעם שהוא לא בן זונה ציני שימכור את הסבתא שלו בשביל שקל, נכון?

והמקובל? זה שנותן התראה על הספינה זה סבבה. אבל הטריק לא יכול היה לעבוד שבועיים קודם, להגיד שהולכים לחטוף לנו חיילים בהר דוב, ולמנוע את כל המלחמה הזו מהתחלה? כנראה שזה קצת פחות עובד. אולי אלוהים ככה עוזר רק בקטנה. אולי כמו הרב סדן שמדבר על השואה הוא התעצבן עלי שאני רפורמי והחליט שהוא נותן רק ככה עזרה בצמצום. לך תדע?

אז? אז ככה. קבלה זה משהו נורא נורא נורא עמוק, ומי שממש מבין בזה הוא בנאדם ממש איכותי וכל זה, אבל ניסים ברמה הזאת של 'היום תטבע אוניה' אין ולא יהיו. לא צריך להיות רציונליסט בשביל להבין את זה. מספיק להיות יהודי ברמה הכי בסיסית של היהדות שמבחינה בין עבודת האל לעבודת אלילים, ואומרת כל מיני דברים שלא נעים ממש לחזור עליהם בהקשר של המקובל הנורא מקובל הזה על נבואה ועל שוטים. בסך הכל למה המקובל הזה לא עושה מכה ככה בווינר? היום יש לנו זלצבורג נגד אוסטריה וינה, שצריך נורא להבין בכדורגל אוסטרי בשביל זה וכל יחס ההימורים נגד וינה ובעד זלצבורג. אז המקובל ככה יכול לקבל הצצה אל המשחק (ואולי גם לעשות ככה שזלצבורג תפסיד) ולעשות את המכה של החיים שלו? למה לא? מסתפק במועט? לחם צר ומים לחץ? סבבה. ואולמרט? לא יכול היה לסגור עם המקובל הזה איזה עיסקה באחוזים על הטוטו ולחסוך את כל השוחד והבלגן וההולילנד? כנראה שזה קצת פחות בטוח ממעטפות עם דולרים.

מה בכל אופן קרה פה? מה שקורה הרבה. ככה יש מלחמה ובמלחמה קורים כל מיני דברים. בים ביבשה ובאוויר. הימור די בטוח שייפגעו חיילים, וייפגע כלי שיט, וייפגע כלי טיס. ובסך הכל זה מה שקורה במלחמה, ולא צריך להיות מקובל גדול בשביל לחזות את זה. אבל בואו נאמר שפגיעה בכלי שיט של חיל הים זה דבר נדיר. איך הוא בכל אופן חזה את זה?

יש לנו כאן שני מרחבים די אמורפיים. פרק הזמן בין התחזית ובין התממשותה, שמכפילים אותו בכמות כלי השיט בחיל הים. זה מצד אחד. הנבואה לא אמרה 'אח"י חנית בשעה 18:00". היא אמרה שייפגע כלי שיט ולא סגרה מתי ואיפה. המרחב האמורפי השני הוא כמות הנבואות והתחזיות. אני די בטוח שהגיעו במלחמה הזו המון המון תחזיות ברמת הטשטוש המילולי של התחזית הזו. זאת אומרת לא משהו מאוד מדוייק בנ.צ. של 12 ספרות, אלא אתם יודעים שיקרה משהו רע לא סגור מתי אבל זה יהיה בים או ביבשה או באוויר. אז רובן באמת לא מתגשמות, אבל אם אחת מהן בערך מתגשמת, אז אותה אנחנו זוכרים וזה הנס, ואת היתר אנחנו באמת שוכחים, וזה פחות נס, מסתבר.

אז בואו נסכם מה היה לנו כאן – נבואה לא מאוד מדויקת שמדברת על משהו שטבעי שיקרה במלחמה, שהיא אחת ממספר לא ידוע של נבואות. סך הכל היה די מוזר אם לא הייתה צפה 'נבואה' כזו שבערך התגשמה. זה פחות הכוח של הקבלה ויותר הכוח של הסטטיסטיקה. ובסטטיסטיקה אני דווקא די מאמין, למרות שאתם יודעים, שקרים, שקרים ארורים וסטטיסטיקה.

אז סגרנו הפוסט? דווקא בא לי לכתוב על הספוטיפיי ותפקידו בחיי בשבוע האחרון אבל אולי פעם אחרת. אל תקשיבו למקובלים. באמת! תראו את אולמרט לאן הוא הגיע. בעצם חוץ מאתם יודעים נבואות האדמו"ר האלטע טאטע מסטרעטין, המתנבא במתיבתא הרעפארמית שעל נהר החילזון. כמו כן הקהל הגדול מוזמן לשמוע את דרשת האדמ"ור בלוויין מדי מוצאי שבת בערוץ 98 בכבלים הפיראטיים, הערוץ הקהילתי. תושבי הגליל מוזמנים לטיש לאחר הדרשה במסעדת "אבו אברהים ובניו" בסח'נין, גלאט כושר בהשגחתו האישית של האדמו"ר  נ"י.

 

 

4 מחשבות על “מעשה נורא בהרב הצדיק, לוקח השוחד מארץ הקודש, והאונייה שחישבה להישבר

 1. בנסים כגון אלה, שהעדים להם הם רק אולמרט ואלוהים שבשמיים, יש גם הסבר אלטרנטיבי, שאביא אותו מפי הרה"ג קישון (מופיע ב"עד המדינה"):
  "בעזרת ספרו האדום של מאו עם מבחר אמרותיו אפשר להתגבר היום כמעט על כל הקשיים. מאלף ההוכחות ניקח רק את סיפורו של הטייס הסיני הצעיר, אשר מטוסו החל לצנוח, אך הוא לא איבד את עשתונותיו אלא הוציא חיש-מהר את ספרו של היושב-ראש מאו ופתח בעמוד 101 וקרא: "אדם רעב אוכל, אדם צמא שותה, אבל קומוניסט נשאר תמיד קומוניסט," והנה המטוס עוצר בנפילתו, המנועים מתחילים שוב לעבוד והטיסה נמשכת כמתוכנן. נס? כישופים? אגדה? לא! שקר."

  אהבתי

 2. אבו אלמוג מהטלפון – לא מדויק כי יש גם את עדות בעל הדבר עצמו אלי ישי שהתראיין אתמול לכל מיקרופון שהיה מוכן לשמוע אותו. הרעיון הוא שהנס קטן בהרבה מהנס של הטייס הסיני. ואידך זיל גמור.

  אהבתי

 3. קצת הטפה למאמינים, לומר לנו לא לשמוע בקול המקובלים, אבל אני מקבלת את זה ברוח שבה זה נכתב. מלבד כמובן לשמוע בקול האדמו"ר מסטר-עטין, נ"י, על כוס של תנין עם טעם של לויתן.

  אהבתי

 4. ביולי 2006 בשעה 09:05, פתח ארגון חזבאללה בהפגזת יישובי הצפון בירי מרגמות וקטיושות כפעולת הסחה. באותו זמן באזור זרעית, בקו דיווח 105, במקום שבו —כביש זרעית-שתולה—- נושק לגדר המערכת, חוליית חזבאללה שעברה בסולם את גדר המערכת ולא התגלתה תקפה בטילי נ"ט שני כלי רכב צבאיים

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s