קול צף

אני אשכרה קול צף! נכון, חבר במרצ ושילמתי את ה-80 שקל, ואפילו חבר בבית הדין של התנועה, אבל ההכנסה של ברק וחבורתו העליזה למפלגה שלי די הוציאה לי את החשק להצביע להם. אז? אין אופציה טובה יותר, נכון? או אולי יש? אולי אכנע לקסם המשופם של אורלי לוי, או לעיניים הכחולות של גנץ? או אלך אחר נטיית הלב ואצביע המשותפת? אני ממש לא יכול להחליט ונראה לי שההחלטה תתקבל לפי מי שיעצבן אותי יותר בדרך לקלפי. ככה למשל אתמול ראיתי את הסרטון של ביבי מסית נגד איימן עודה ובא לי נורא לרוץ ולחבק אותו ולהצביע לו (לעודה, לא לביבי). מצד שני שמו את הרב הראשי שלי גלעד קריב מקום 11 בדמוקרטית. אז אני לא אצביע לו? אז טבלה עם נקודות, והכל יכול להשתנות אבל זה המצב כרגע לפי קטגוריות. נתחיל ממה שהכי איכפת לי ונמשיך הלאה.

שיתוף יהודי-ערבי – הכי איכפת לי כי החיים שלי זה שותפות יהודית ערבית. בקטגוריה הזו יש לנו חמש נקודות אפשריות לקבל. נתחיל מהמשותפת. כל מערכת בחירות יש להם יהודי מחמד. בדרך כלל מאוד מוצלח, למשל בשנים האחרונות דב חנין שהיה הפרלמנטר הכי טוב בהיסטוריה של הכנסת. אז הפעם יש להם את עופר כסיף שעוד נגיע לזה. אז יש אחד. וזה לא מספיק. מצד שני הוא מביא איתו בערך עשירית מנדט, וזה שנותנים לו מקום מלכתחילה זה בסדר גמור. ניתן שתיים מתוך חמש אפשריות. הדמוקרטית – יש את עיסאווי איפשהו במקום ריאלי. זו התחלה טובה, אבל בכלל לא מספיק. בבחירות הקודמות היו את עיסאווי ועלי סלאלחה בשניים מתוך חמשת המקומות הראשונים, וזה התקרב לשותפות יהודית ערבית. הפעם הלכנו צעד אחורה כי היינו צריכים להביא שני גנרלים. שתיים מחמש וגם זה בחסד. העבודה – עשיתם צחוק? הבאנו את אורלי לוי ישר ממפלגת ליברמן. שיהיו שם גם ערבים? הם יחטפו מייד טרנספר על הראש או חילופי אוכלוסין או מה שלא תומכים בו בימין ההזוי. מינוס נקודה. כחול לבן – יש שם את חברת הכנסת הדרוזית ר'דיר מריח'. שזה סוג של ייצוג לערבים. 'סוג של' לא בגלל שהיא דרוזית. אלא בגלל שהיא אחת בין שלושים ומשהו יהודים. לא מספיק, לא קרוב להספיק. נקודה בחסד. תוצאות ביניים – משותפת 2 דמוקרטית 2 עבודה 1- כחול לבן 1.

זחילה לממשלת נתניהו – הדבר שהכי מפחיד אותי זה שמישהו ייקח את הקול שלי ויזחל לממשלת נתניהו. בקטגוריה הזו שוב חמש נקודות. משותפת – לא נראה לי. חמש נקודות בליינד. דמוקרטית – ברק היה שם, ואני לא מאמין למילה של האיש הזה. תמורת אתנן נאות הוא יוכל להתפצל ולזחול לממשלת נתניהו עם הקול שלי. וכן, הרטוריקה נגד ביבי בסרטונים זה נחמד אבל נמצא תירוץ, תכנית טראמפ, מלחמה בעזה, פצצה איראנית, משהו. סבירות נמוכה אבל בואו נוריד על זה נקודה. ארבע נקודות. עבודה – אורלי לוי הייתה שם וזה לא הפריע לה. גם פרץ היה שם וזה לא הפריע לו. השמועות על דיל נשיאותי כזה – ממשלת ליכוד תמורת נשיאות לפרץ – רק מתחזקות בכל פעם שאני שומע את ההצהרות המגומגמות והניסוחים המפותלים של פרץ. 'לא נשב עם ראש ממשלה תחת כתב אישום'. יא מצחיק. יש עוד המון זמן עד כתב אישום, ואם גם תיתן את היד כמו שאומרים שהבטחת לכל מיני חוקים צרפתיים, לא יהיה כתב אישום. על מי אתה חושב שאתה עובד? בוא ניתן עוד פעם מינוס אחד, כי זה קולות שמאל אנטי נתניהו מובהק שהאנשים האלה רוצים לגנוב. כחול לבן – סבירות בינונית להצטרף לאיזה ממשלה עם נתניהו. נעמיד אותם על שלוש נקודות סולידי כי הם באמת שונאים אותו. בואו נאמר שיש שם 35 אנשים ותמיד אפשר לקנות כמה במשהו. סיכום ביניים – משותפת 7 דמוקרטית 6 עבודה 2- כחול לבן 4.

ייצוג נשים – זה באמת חשוב מאוד מאוד. בואו נראה – משותפת – יש להם ארבע נשים בין 15 המקומות הריאליים. שוב חמש נקודות בקטגוריה. יש ייצוג נשי לכל הזרמים שם מעאידה תומא סלימאן שהיא אלילה אישית שלי, ועד לאימאן חטיב יאסין מהתנועה האסלאמית הדרומית. זה טוב מאוד, ודאי בהשוואה לרשימות קודמות. רחוק מלהיות האידיאל של 50% אבל זו התקדמות. שלוש נקודות. דמוקרטית – עד כמה שהבנתי יש שם 50% ייצוג או קרוב לזה, ואפילו הגנרלים מביאים את נועה רוטמן ויפעת ביטון. חמש נקודות בסבבה. עבודה – גם שם ייצוג נשי נאה (אם כי פחות טוב אחרי הפרישה של שלי יחימוביץ וסתיו שפיר, ואי אפשר לדעת מי תביא איתה אורלי לוי) חמש נקודות. כחול לבן – לא ספרתי כמה כמה שם. ארבעת הראשים של המפלצת הארבע ראשית הזו הם זכרי אלפא מהסוג שבא לי לתת לו אגרוף בפרצוף (והיי, יש מצב שלפיד אפילו ייהנה מזה. תשאלו את צדוק טייסון). אז ניתן להם שלוש נקודות ככה בגלובלי. סיכום ביניים – משותפת 9 דמוקרטית 11 עבודה 3 כחול לבן 7.

בטחוניזם – אני בעד מפלגה שלא תיזום מהלכים התקפיים בגיזרה הסורית / איראנית / חיזבללאית. אני בעד מפלגה שלא תהרוג ילדים על הגדר בעזה. אני בעד מפלגה שלא תפלוש לעזה אף פעם בשום צורה משום סיבה. אני בעד מפלגה שתחשוב להסיר את המצור על עזה. כאן גם חמש נקודות על השולחן. משותפת – חמש נקודות בלי לחשוב יותר מדי. מרצ – שני הגנרלים שם הם ברק שהיה האבא החמוד של עופרת יצוקה, ויאיר גולן שלא מזמן התבטא בעד 'פשיטה על עזה'. אז נכון יש את הורוביץ ושפיר שיאזנו קצת, וכמובן מוסי רז, אבל כשהתותחים רועמים יש קולות שנשמעים יותר מאחרים. שתי נקודות. עבודה – לא אשכח לפרץ את המלחמה הכושלת ב-2006. אורלי לוי מגיעה מהליברמניזם שחיסל את הנייה בתוך 48 שעות וכאלה. נקודה בשביל אולי מרב מיכאלי או מישהו כזה שאולי יצקצקו בלשון אם יקרה משהו. כחול לבן – אתם צוחקים איתי? אפס נקודות. סיכום ביניים – משותפת 14 דמוקרטית 13 עבודה 4 כחול לבן 7.

הסכם מדיני וכאלה – בואו נהיה אופטימיים. איכשהו ניפטר מביבי בישראל ב-2019, ואז יעלה דמוקרט בבית הלבן ב-2020 (אני בעד אליזבת' וורן, וזה בגלל שאני עוקב כמו משוגע אחרי הדיבייט הדמוקרטי. כדאי גם לכם) וזה יתניע איזה סוג של תהליך עם אבו מאזן או יורשו. אפשרות אחרת – ממשלת אחדות בלי ביבי עם כחולבן בראש, ועיסקת המאה של טראמפ. גם כן מתניע סוג של תהליך מדיני. משותפת – אני לא סגור בדיוק אם קול למשותפת זה קול למשא ומתן מדיני, או להתעקשות על קוצו של יוד לפתרונות בלתי אפשריים. אפשר לדבר על ארבע נקודות. הם לא ירימו את היד בכנסת נגד הסכם. או שמא? דמוקרטית – רק אתמול מוסי ותמר הצטלמו עם ראש הממשלה הפלסטיני ברמאללה. חמש נקודות. עבודה – אני באמת לא יודע מה קורה שם. מה אורלי לוי מביאה איתה, ומה העמדות של שמולי ושות'. יש שם שמאל מובהק לצד סימני שאלה. ניתן שלוש נקודות סולידיות. כחול לבן – אלוהים יודע. יש שם את הבוגיסטים, הלפידיסטים והגנציסטים, ובין כל החבר'ה האלה לא ברור מי מוביל מה ולאן. ניתן נקודה בחסדי שמיים. סיכום ביניים – משותפת 18 דמוקרטית 18 עבודה 7 כחול לבן 8.

כלכלי / חברתי – משותפת – חמש נקודות. למה לחשוב יותר מדי? קומוניסטים, וגם מייצגים את המגזר הכי דפוק במדינת ישראל. דמוקרטית? עקרונית מגיע להם גם ניקוד גבוה, בטח בגלל אילן גילאון (וגם הורוביץ נושא את הדגל הזה ברמה) בפועל החבירה שלהם לאיש מגדלי אקירוב מורידה את הניקוד כי זה החדרת יחסי הון שלטון בהזרקה ישר לתוך הוורידים של המפלגה. ניתן ארבע כי בכל אופן. עבודה – טוב, מי יותר חברתי מפרץ ומאורלי לוי? בערך כל מי שאני יכול לחשוב עליו. עם כל הססמאות אורלי לוי הייתה במקום הנמוך ביותר בכנסת במדד החברתי, ולפרץ לא אשכח איך ב-2006 רץ לתפקיד שר הביטחון (ונחל כישלון מהדהד) במקום לקבל שר אוצר או אם אי אפשר אז רווחה או משהו שאפשר לעשות איתו משהו. השניים האלה זה הרבה מאוד דיבורים ומעט מעט מאוד מעשים. לא מאמין לאף מילה. ואחרי שיחימוביץ' עזבה יש שם די שממה בכיוון הזה. ניתן שתי נקודות בגלל ההיסטוריה. כחול לבן – טוב, יש שם את ניסנקורן. רגע, מה זה אומר בדיוק? אני לא יודע. ניתן נקודה. סיכום ביניים – משותפת 23 דמוקרטית 22 עבודה 9 כחול לבן 9.

מילט – כאן שלוש נקודות על השולחן. כל המפלגות ברטוריקה של הפרדת דת ומדינה (בעצם המשותפת פחות). בואו נדבר על הפרדת דת ומדינה, והיפטרות משיטת המילט. ואם מישהו מתייחס יפה לרפורמים אז זה בונוס. אז המשותפת מקבלת כאן נקודה אחת מתוך שלוש. גם בגלל האיסלאמית, גם בגלל שזה לא ממש הקטע שלהם, וגם בגלל שבטח יש להם כל מיני קומבינות עם החרדים בעניינים האלה. דמוקרטית – ארבע מתוך שלוש. שלוש כי הם באמת בעניינים האלה. נקודה בונוס בגלל מקום 11 הרב הרפורמי גלעד קריב. אם יש משהו שיכול להחזיר אותי לשם זה האיש הזה. זה כמו איש ש"ס שחושב להצביע ביבי או משהו כזה ואז מראים לו תמונה של הרב עובדיה, והוא בוכה ושם שס בקלפי. מותר לי, נכון? עבודה – לא ממש יודע. זה לא דברים שאני באמת מכיר התבטאויות של פרץ או לוי אבקסיס עליהם. ניתן שתי נקודות בגלל מרב מיכאלי. כחול לבן – זה אוסף אקלקטי של אני לא יודע מה. והלפידיזם היה באופן היסטורי תמיד החבר הכי טוב של הכפייה הדתית. פעם אני אסביר יותר על המנגנון הזה. אבל אין שם דאגה אמיתית לזכויות אדם בהקשר של חופש הדת, אלא רק שנאת חרדים לשמה. בואו ניתן נקודה, ככה גלובלי. סיכום ביניים – משותפת 24 דמוקרטית 26 עבודה 11 כחול לבן 10.

דיל ברייקרס – כאן אפשר להפסיד נקודות. אם יש משהו שממש מפריע לי, מורידים נקודות. כאן בגלל העצבים והעצבנות יש עשר נקודות שאפשר להפסיד. כך שעוד הכל פתוח. משותפת – לא מת על התנועה האסלאמית, ולא על בל"ד. אני סוג של קצין בצה"ל. איכשהו בתרגילים אינטלקטואליים שאני מתאמן עליהם מבוקר עד ערב זה הסתדר לי עם הצבעה בעבר לחד"ש. המשותפת זה סיפור אחר. גם הקטע שהם לא רוצים הסכם עודפים עם ציונים זה לא עושה לי טוב. נוריד להם כאן חמש נקודות סולידיות. הדמוקרטית – גם אם הוא יהיה במקום עשרים, וברשימה ישימו בריצ'רץ' ערבי ורב רפורמי אחד אחרי השני, עדיין היד שלי תרעד מלהצביע בעד אהוד ברק. יש לי אפס אמפתיה ואפס אמון באיש הזה. מינוס עשר. עבודה – אין שם משהו שמאוד מפריע לי. את אורלי לוי אני אפילו אוהב. גם היתר סימפטיים. כלפי פרץ אין לי טינה ברמה של ברק, כל עוד לא מימש את מה שאני מפחד שיקרה וחבר לביבי. לא מוריד נקודות כאן. כחול לבן – בוגי לדעתי אידיוט וקצת פשיסט, אבל סימפטיקו כזה. כמו הרפתן מהקיבוץ שנתנו לו דרגות רב אלוף בטעות. הבעייה שלי היא עם לפיד. אני חושב שהוא באמת באמת סתום בלחץ. אני לא יכול לשמוע אותו בלי לחוש תחושה של בוז וחרדה. נוריד שבע נקודות על הלפיד. גנץ דווקא חמוד, ואשכנזי גם. סיכום ביניים – משותפת 19. דמוקרטית – 16 עבודה 11 כחול לבן 3.

חברים שלי – אם יש מישהו שהוא חברשלי אז מוסיפים נקודות – משותפת – אני אותו מחזור באוניברסיטה כמו עופר כסיף, והוא הכיר את אשתי לפני שאני הכרתי אותה באיזה קורס של עורכי עיתונים בקיבוץ. יש לנו דיבור, והיינו פעם גם די חברים בפייסבוק. קשה לי להאמין שיש לנו פלמנטר ברמה של קודמיו חנין וגוז'נסקי, ונראה לי יותר בקטע של פרובוקטור עם פה גדול, אבל שיהיה, בסבבה. את יוסף ג'בארין אני מכיר כי למד שנה או שנתיים מתחתי, והייתי ממש חבר טוב של אחותו. נפגשנו לפני שנה בסוכת אבלים לידיד משותף שהלך לעולמו והעלינו זכרונות. לא סגור שאם תגידו את שמי הוא ידע מי אני. מצד שני פוליטיקאי, אז אולי. לסיכום שתי נקודות. דמוקרטית – שם אני מכיר את כל הגווארדיה. מוסי ואני זה בערך אותו סיפור כמו עופר ואני. יש לי גם דיבור עם היתר בהנהגת מרצ, ברמה של שיחות טלפון ומפגשים אישיים פה ושם. זה כי אני די פעיל שם. בקיצקיצור – ניתן שלוש נקודות. עבודה – הייתי ב-1986 בנבי אל עוואדי עם מישהו שטען שמרב מיכאלי שהייתה אז השדרנית הכי לוהטת בגל"צ הייתה חברה שלו ועזבה אותו כי הוא תקוע בנבי אל עוואדי. אז דווקא האמנתי לזה כי הוא נשמע קרוע לב. היום אני קצת בספק אבל לך תדע. אורלי לוי היא משבט לוי שיש לי איתם איזה סוג של ידידות, אבל לא חושב שממש נפגשנו, אולי דיברנו פעם בטלפון. אני חושב שהסוג הזה של היכרות לא ממש מזכה בנקודה. כחול לבן – תעזבו אותי. למה מאיפה צריכים להיות לי חברים שם? אין לי חברים כאלה.

סיכום סופי – משותפת 21. דמוקרטית 19. עבודה 11. כחול לבן 3.

אז משותפת? יש עוד חודש עד הבחירות. נראה. חבר'ה אם אתם קוראים את זה בחלק מהדברים אתם יכולים להשתפר. קצת מאמץ ותזכו בקול שלי. תעבדו על זה חזק ותראו שזה משתלם. נכון, הצבעתי כבר באיזה עשר מערכות בחירות ובערך פעמיים יצא מה שרציתי, וכשזה היה ברק אפילו די הצטערתי על זה באיזה שלב, וזה לא סיכויים משהו, אבל היום כל קול קובע. תהיו נחמדים אלי אהיה נחמד אליכם. באמת.

 

 

 

 

 

 

 

16 מחשבות על “קול צף

 1. אני באותה בעיה כמו שלך, גם בת זוגי. למי נצביע בבחירות? מרצ מאז ה-זנדברג הדרדרה למחוזות מוזרים ביותר. החיבור עם ברק הינו בדיחה ניצנית [ אינני יכול של לראות בחבירה הזו נטייה סוציו-מינית כל העליז ל-מנהיג הזכרי ] שמרצ תשלם עליה [ או אולי לא] בבחירות.
  מפלגת העבודה, עד שהפכה לאופציה כלשהי, למרות מר פרץ התככן העסקן מההסתדרות, פתאם אורלי לוי שעצם מהותה אינה מפלגת העבודה.
  אז באמת למי מצביעים?
  כחול-לבן הזעלבע דרעק כמו מפלגת העבודה ימינה.
  ברררררררררר

  אהבתי

 2. אצלי משחק גם השיקול של המוצא המזרחי, ולא רק ערבים ונשים. כמו שאני רואה את זה כרגע יש בשמאל הציוני מפלגת כחול-לבן ושתי מפלגות שחור-לבן: שמאל שחור (העבודה) ושמאל לבן (הדמוקרטית). כחול-לבן היא בשר מבשרו של השבט הלבן גם כן, כמובן (איך כתבת על גנץ החמוד, שהוא גם אשכנזי?), למרות גבי אשכנזי. את גבאי המליכו כי חשבו שהוא יביא קולות מהימין, ולכן היה אפשר לסבול את זה. פרץ מבריח את המצביעים הלבנים. ודאי כעת כשהכניס מזרחית מקצועית לרשימה.
  ברק אצלי הוא דיל ברייקר ברמה של ביבי. לא פחות.

  אהבתי

 3. גם אני קול צף, אבל למשותפת לא אתן את קולי (גם בגלל הסכם העודפים שלא היה עם מרצ, גם בגלל איך שהם התנהגו אחרי שפרס נפטר, וגם משום שלאחרונה הצביעו בעד פיזור הכנסת. וגם בגלל מי שקראת לו 'יהודי המחמד' הנוכחי שלהם. לו דב חנין היה שם עוד הייתי אולי שוקלת, אבל בלעדיו – שישכחו ממני). שאר השלוש – נראה. כולן מרגיזות ומאכזבות, ומן הסתם אחליט ברגע האחרון לפי מי שתרגיז ותאכזב פחות.

  אהבתי

  • לגיטימי לגמרי. לכל אחד 'דיל ברייקרס' משלו. מקווה שזו שתרגיז ותאכזב פחות, תמשיך להרגיז ולהכזיב פחות גם אחרי הבחירות.

   אהבתי

 4. הממשלה שתיבחר תהיה ימנית, בהרכב זה או אחר. למה לא להחליף דיסקט ולחשוב לא על הצבעה לקואליציה אלא לאופוזיציה. ואז השיקולים אחרים. איזו מפלגה טוב לנו שתהיה באופוזיציה, שתשמיע קול משם. לדעתי מכל האפשרויות הכי חשוב שלמשותפת יהיה קול חזק באופוזיציה (הרי ברור שלא תהיה בקואליציה) ולכן אין מה להתלבט יותר מדי….

  אהבתי

  • היי אמירה. חלק גדול מהשיקולים הם לא שיקולי 'קואליציה' אלא דברים כמו ייצוג נשים או שותפות יהודית ערבית. אין לי שום אשליות שבקרוב יהיה כאן משהו שאינו ממשלת ימין, ומשהו שאינו ימין ואינו משת"פ של ימין יהיה בקואליציה.

   אהבתי

 5. שיטת החישוב שלך שעשעה אותי מצד אחד ומצד שני היא מדגימה את חבוטי בוחרי מפלגות השמאל המפולגות. בקרוב אפרסם אצלי שיטה אחרת לעזרה בהכרעה בבחירה.
  אני הייתי מוריד 5 נקודות למשותפת על ששיחקה לידיו של ביבי וחבריה הצביעו עבורו על פיזור הכנסת. ועוד 5 נקודות פחות על שהצביעו והכריעו בבחירת המועמד של ביבי למשרת מבקר המדינה (שכעת מסתבר שהוא כבר מתכנן הוצאת האוויר מגלגלי הדמוקרטיה ולריקון משרדו מתוכן).

  אהבתי

  • הדירוג הוא אישי שלי. כל אחד והדגשים שלו וסדרי העדיפויות שלו. לגבי מבקר המדינה מכיוון שההצבעה חשאית אי אפשר לדעת יד מי במעל.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s