דחיית המשפט של ביבי

אז באמצע הלילה אוחנה סגר לנו את בתי המשפט. זה צעד מגעיל מצד אדם מגעיל, אבל צעד מתבקש והגיוני. מגעיל כי הוא נעשה בחסות החשיכה. לא הייתה מסיבת עיתונאים, הנאשם וכלכלביו הנרצעים לא הופיעו בפנינו והסבירו שכך צריך, ובית משפט זה מסוכן בזמן מגיפה, ומצטערים שככה יצא שזה בדיוק על המשפט של ביבי. ואתם יודעים מה? הייתי מאמין להם. כי כך צריך, ובית משפט זה מסוכן בזמן מגיפה, ומצטערים שככה יצא שזה בדיוק על המשפט של ביבי.

כי בתי משפט הם מקומות צרים, דחוקים, והשמירה המתבקשת על מטר או שניים לא ממש עובדת שם. אני אישית חשבתי כל הזמן על כל מיני דיונים בלשכות הוצל"פ נידחות שאני צריך ללכת אליהן בשבוע הבא. אם אני צריך להידבק ממישהו שזה יהיה ממשהו אחר ולא מהדבר הזה.  ומצטערים שזה בדיוק על המשפט של ביבי – הבן אלף הזה הוא המזליקו הכי ממוזל שאי פעם נולד. בזה אפילו אני חייב להודות.

אז? אז מה שצריך לבחון בארבע עיניים זה שלא באמת גונבים לנו את המדינה. צריך לבדוק שמייד כשאפשר חוזרים לשגרה עם בתי המשפט, עוד לפני בתי הקפה ובתי הבושת, כי כרגע, אם מישהו לא מבין, רק אחת מתוך שלוש זרועות השלטון מתפקדות, ודווקא זו שיכורת הכוח המונהגת בידי עבריין. ואותו דבר לגבי המעקב האלקטרוני של השב"כ. שעת החירום לא מצדיקה את השימוש בכלי המטורף הזה. המגפה כבר שם בחוץ, והנזק שבשימוש בכלי הזה גדול מתועלתו. את זה אני אומר בתור משפטן ולא כאפידמיולוג. אפידמיולוג אולי היה מסביר את התועלת השולית שבדבר הזה, משפטן יכול לראות ולהסביר את הנזק הממשי.

וצריך לבדוק שהמזכירות של המחוזי קובעת את ההקראה המסויימת הזו בתיק המסויים הזה בתוך עשרים וארבע שעות מסיום הצו. אין סיבה שזה יידחה אפילו בשנייה נוספת. אין משהו יותר טוב שההרכב הזה יכול וצריך לעשות. כל דחייה מעבר לזה היא עילה לבג"צ.

ועוד משהו – שימו לב לתקנה 3 (ד) לתקנות בתי המשפט ולשכות ההוצאה לפועל (סדרי דין במצב חירום מיוחד), תשנ"א-1991 " על אף האמור בתקנת משנה (א)(1) עד (5), רשאי נשיא בית משפט, מטעמים שיירשמו, לקבוע כי הליך מסויים הנמנה עם הענינים המפורטים בתקנת משנה (א)(1) עד (5) לא יידון, או שהליך מסויים שאינו נמנה עמהם – יידון." אז יש חריג בתקנות, ואם לפי שיקול דעת של נשיא בית המשפט המחוזי צריך לקיים דיון מסוים – כך יהיה.

מהיכרותי עם נשיאי בתי משפט מחוזיים, המדובר בחבורה שמרנית וזהירה. את המסויים הזה איני מכיר כי עדיף לי לחתוך את האשך הימני מלקחת תיק בבית משפט מחוזי בירושלים (אבל אם יש לכם בכל אופן משהו שווה תבואו. יש תיקים שאפשר לחתוך אשך בשבילם) אבל אני מנחש שהוא לא יחליט בכל אופן לקיים את המשפט של ביבי. כאן יכול להיכנס בג"צ, כי שיקול הדעת של הנשיא הוא במתחם מסויים וההחלטה צריכה להיות סבירה, ולעמוד בכל מיני כללים של המשפט המנהלי

זה יכול להיות דיון מרגש אבל עקר, כי הסיכוי שבג"צ יכפה על בית המשפט המחוזי לנהל את המשפט של ביבי הוא אחת למיליון, גם אם כולם שם ססססמולנים תומכי קונטאר והיבא יזבק. אבל זה יכול להיות משעשע ולהשאיר את המשפט הזה בכותרות.

אני ספציפית נוסע לעפולה לשבת קצת במשרד ריק. אם יגיע מישהו נשמור מרחק.  אם ישעמם לי אכתוב את העתירה לבג"צ. אבל לא ישעמם לי.

תהיו בריאים

ותשטפו ידיים עשרים שניות במים וסבון

ואל תשתעלו בטח לא עלי

ואם תשרדו את המגפה, אז בבקשה לשים עין שהמשפט הזה מתנהל, בסדר?

7 מחשבות על “דחיית המשפט של ביבי

 1. אני לא מופתעת שביבי עשה מהלך כל כך נאלח. רק אתמול סיפרתי לשכנה על מה שקורה בישראל ואמרתי לה שיש לי הרגשה מאוד חזקה שנתניהו מנצל את המצב כדי לזרוע פאניקה ועל הדרך לחלץ את עצמו מהסיכוי להכנס לכלא. אז מסתבר שזה נכון.
  בכל אופן, אי אפשר לסגור מערכת משפט (במדינה דמוקרטית כמובן) כי משפט תמיד יכול להתקיים ללא מאות עיתונאים וצלמים. סגירת מערכת בתי המשפט תביא לאנרכיה שלמה ותשים את כל מי שבישראל בסכנה אמיתית, כי הרי אסור להחזיק אנשים במעצר ממושך (מעבר לעלות הגבוהה של מעצר) ואסור לכלוא אנשים ללא משפט. ולמה הסוגריים של במדינה דמוקרטית? כי אני לא בטוחה שמה שקורה בישראל הוא דמוקרטי. אפילו הפאניקה המוגזמת מוירוס הקורונה הוא הזוי. אני גרה בצרפת וגם כאן נוקטים בזהירות אבל אף אחד לא מתנהג כאילו סוף העולם הוא כאן

  אהבתי

 2. ״ראש ממשלה השקוע עד צוואר בחקירות, אין לו מנדט ציבורי ומוסרי לקבוע דברים כל כך גורליים במדינת ישראל", נכון לכל ראש ממשלה חוץ מביבי 😁.
  תגיד, משפט ללא קהל בדלתיים סגורות – נאשם אחד, 3 שופטים, רשמ/ת, 2 פרקלטים ואפילו 4 עדים – אינו במסגרת ההגבלות המותרות? אני בטוח שלאח״מ כמו ביבי אין בעיה להסדיר לו אולם מרווח. אבל נראה שגם שופטים נהנים מחופשת קורונה בתשלום 🙂

  אהבתי

 3. ביני לביני, למעט ההתנהגות הכנופייתית של אוחנה, שבלי לדעת הוא דורך על חייו האישיים ללא רחמים. מרוב הערצה ואולי תשוקה לאיש הזה הוא מאבד זהירות רחובית טיפוסית של הומואים . הבעיה היא שלא רק הוא ישלם מחיר אלא הרבה להטבא"ק יסבלו בגללו, וזה כבר לא מוסרי.

  אהבתי

 4. המעקב אחרי הסלולרי הוא לא דבר חדש, אחרי הכל לכולנו יש סמארטפון וחברות עוקבות אחרינו בדרך זו או אחרת דרך שם (כשאחותי וגיסתי היו בהריון קיבלתי כל הזמן פרסומות שעוסקות בנושא, עכשיו שיש להן ילדים על דברים שקשורים בילדים)
  כן זה לא נעים שהמדינה עושה את זה, זה מרגיש כמו סצינה מהספר 1984 (רק שנראה לי שאז לא חשבו על סמארטפונים).
  מצד שני בגלל התנהגות לא אחראית של חלק מהאוכלוסיה, אני חושבת שיש בזה מן ההגיון.
  הרי ביום ראשון ושני השבוע אנשים התנהגו כאילו הם ביום חופש, והלכו לבלות בפארקים ובים. כאילו אין קורונה בעולם
  וחוץ מזה יש אנשים חולי קורונה שצריכים להיות בבידוד ומפרים אותו.
  אנשים לא מקשיבים להנחיות החדשות של משרד הבריאות ועסקים כרגיל
  אנשים שאומרים שהכל באשמת נתניהו (כאילו שהוא יצר את הקורונה) והכל זה קונספירציה ואין מה לדאוג מהנגיף של הקורונה (אם זה היה ככה למה זה בכל העולם?)
  אפס התחשבות באוכלוסיות בסיכון
  אז כן מבחינתי שיעקבו אחרי מי שצריך, אם אנשים לא מסוגלים לקחת אחריות על מעשיהם במצבים כאלה ולא מקשיבים להוראות זה מה שיהיה.

  ההתנהגות של יולי אדלשטיין מאידך מעצבנת ולא דמוקרטית בעליל
  ואותו כנ"ל לגבי התומכים הקיצוניים והאובססיביים של כחולבן שמפיצים שנאה לכל מי שחושב אחרת מהם ובמיוחד למי שתומך בליכוד או בנתניהו (פייר נתניהו לא כוס התה שלי, אבל ראבק האנשים האלה לא יודעים גבולות).
  למה למשל הם לא רוצים להעביר חוק שכל אדם שהואשם בעבירה כלשהי לא יוכל להיות ח"כ שלא לדבר על שר בממשלה (זה יעיף את דרעי שזה יהיה מעולה).
  הרי רק לא מזמן דרעי דאג שועדת חריגים תאשר בכנסת העברות לחרדים (בנוסף למה שהם מקבלים בלי שום קשר), הם קיבלו בינואר 80 מיליון ש"ח ואותו כנ"ל גם בפברואר וסה"כ בשנת 2020 הם יקבלו 845 מיליון ש"ח (וזה בנוסף למה שהם מקבלים בדר"כ).

  אני חושבת שמה שמפחיד אותי, ואנשים אחרים גם, זה שהאם אחרי שהכל ייגמר הדמוקרטיה תחזור להיות כפי שהיא הייתה לפני. בלי האח הגדול שעוקב אחרינו, בלי התנהגויות מוזרות בכנסת ובממשלה.
  ורצוי בלי כל העבריינות הזאת שנראה שפשטה בכל מקום…

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s