חזניזמים

אז ככה. הבת בשנת שירות, המינוס בבנק דוחק, צ'יקן אלסקה רחוקה מתמיד, רעידת אדמה בצ'ילה, מכבי מפסידה ארבע אפס לצ'לסי (דווקא הגיע להם בגלל השלט המכוער.) אבל יש משהו קטן שנורא מפריע לי ואני כותב עליו כבר בפעם השנייה בתוך יומיים – אורן חזן.

עברו תשעים ושישה יום מאז התחקיר של ערוץ 2 והוא עוד סגן יושב ראש הכנסת.

איך זה קורה? במצב רגיל הוא היה נקרא לשיחה עם יו"ר הקואליציה ומסבירים לו יפה יפה שיניח את המפתחות על השולחן וילך הבייתה. בקואליציה של 61 ח"כים הוא כל מה שמפריד בינינו לבין בחירות חדשות, אז הוא נשאר בתפקיד. כן, גם כשיש האשמות של סרסרות וסחר בסמים. שלא לדבר על המכות לראש עיריית אריאל או מה שזה לא יהיה.

אז מצד אחד אני צריך לשמוח שהקואליציה הזו כל כך רופפת וכל זה. אבל מצד שני זו בושה וחרפה ואני מרגיש את זה כל הזמן כמו מין צביטה כזו, כל פעם כשאני רואה או שומע אותו. והבחור לא מפסיק להתראיין בתקשורת. באמת!

אז מה בעצם כל כך מפריע לי בזה? כשהייתי צעיר ועול בימים הייתי בעוונותי עוזר פרלמנטרי של חבר כנסת בשם חסיין פארס, ממפלגה שכבר לא קיימת הנקראת מפלגת הפועלים המאוחדת, שהאמינה בציונות, בסוציאליזם ובאחוות עמים, והיום היא חלק היסטורי ממפלגה שמאמינה בגראס ובטבעונות. שלומפר מרושל הייתי אז ושלומפר אני היום. יום אחד הזדמנתי לאותה מעלית עם יושב ראש הכנסת דאז דב שילנסקי. הוא נעץ בי עיניים שכמעט הפכו אותי לגל עצמות, ולמחרת יצא חוזר דחוף לכל העוזרים הפרלמנטריים שלא יגיעו לכנסת במכנסיים קצרים וכפכפים.

אז זה בערך העניין. לא הייתה לי שום סיבה לאהוב את שילנסקי. מבחינת הדעות הוא רחוק ממני אף יותר מחזן (כי אני מאמין שאצל חזן הלאומנות הקיצונית היא מנגנון הגנה והדיפת ההאשמות נגדו, ואילו שילנסקי היה איש ימין אידיאולוגי ומאוד מנומק) והיה לו גם קטע של טרור יהודי בעבר. אבל כשהוא דיבר שמעו את ההיסטוריה ואת השואה וגטו קובנה וכאלה ואי היה אפשר להיות במחיצתו בלי להרגיש בזה. היושב ראש וסגניו הם הפנים של הכנסת. ואוי לכנסת שאורן חזן הוא הפנים שלה.

אז זו בושה וחרפה שאלו הפנים של הכנסת. זו זילות נוראית של הכנסת שלא תיסלח. ובמדינה המתפשסטת והולכת שלנו, ששרי המשפטים והמשטרה מאיימים על בג"צ בהקטנת סמכויותיו אם יהיה אקטיבי מדי, בשם הפרדת הרשויות, ובה בעת מאיימים על שופטים שאם לא יתנו עונשים לפי רוחם לא יקודמו, פרלמנט חזק ועצמאי הוא אחת הערובות שלי לחירות, והערובה הזו נשחקת והולכת כל יום שאורן חזן סגן יושב ראש הכנסת ולי נמאס.

אז? יש לי מכר בשם רועי רוטמן (מכר? פה ושם באינטרנט ויש חברים משותפים) שיש לו בלוג נהדר בשם רועיגייסט, שכל פוסט שם מסתיים במשך שנים בסיסמה "ומלבד זאת אני סבור שיש להפיל את ממשלתו של בנימין נתניהו". זה כמובן נלקח מ'Ceterum censeo Carthago delenda est' של קאטו הזקן. כנראה שלרועי נתניהו מאוד מציק, כמו שקרתגו הציקה לקאטו.

אני פחות מוטרד מנתניהו. הוא מחזיק מעמד יפה מאוד כבר כמה שנים, מה שאומר שהוא ניחן בסט בסיסי של כישורים הדרושים למלא את משרתו. את הכרעת הבוחר לא אהבתי, אבל אני מכבד. אם נחזור אחורה ל-1999 אני סבור שמשני המועמדים שהיו אז נתניהו היה הטוב יותר, ולו היה מנצח היה מצבנו טוב בהרבה. הצבעה עבור ברק היא שגיאה שאני מכה עליה על חטא עד היום ולמדתי היטב את לקחי. אז כן, אני מסכים עם רועי שצריך להפיל את ממשלתו, ויפה שעה אחת קודם, אבל אין מה להזכיר את זה כל הזמן.

בין היתר כי לא מפסיקים לדבר על זה. אין יום שהאיש נתניהו ומעשיו לא עולים לדיון ציבורי. אורן חזן בונה על זה שלטווח של חצי שנה שנה אנשים ישכחו את התחקיר.

בדיוק בשביל זה אני כאן. עברו כבר שלושה חודשים – תשעים ושישה יום – מה-8 ביוני. התחקיר נדחק אל הצד. אף אחד לא מדבר על זה. אף אחד לא עושה כלום. והמואשם בסרסרות ובשידול לזנות (ועדיין – חף מפשע כל עוד לא הוכחה אשמתו, אבל לאיש ציבור זה לא מספיק) עדיין סגן יושב ראש הפרלמנט הישראלי.

אז מדי פוסט אם ייצא ואם יסתדר וכל זה אני אזכיר משהו בנוסח – חלפו X יום מהתחקיר של ערוץ 2 והוא עדיין סגן יושב ראש הכנסת. ככה בקטנה. שלא תשכחו.

ואם יש אנשים נוספים שיש להם בלוג – אז תזכירו את זה גם אתם. זה לא עניין של דעה פוליטית. זה הפרצוף של המדינה שלכם. אנשים רבי זכויות מהמחנה הימני, כמו בוגי יעלון ויולי אדלשטיין מתפוצצים מכעס ולא יכולים לעשות כלום. תעזרו להם.

עברו 96 יום (והזלתי 96 דמעות) מאז התזכיר של ערוץ 2 ואורן חזן עדיין יושב ראש הכנסת.

16 מחשבות על “חזניזמים

  • איני יודע אם פתחו בחקירה. העניין הוא מסובך. כל הנושא של עבירות שנעברו בחו"ל הוא לא פשוט. יש מיליון תנאים חוקיים (פליליות כפולה הוא רק אחד מהם) כדי שניתן יהיה להעמיד לדין. וגם שימועים וחיקורי דין בחו"ל זה לא פשוט. אני חושב פשוט שבלי קשר להליכים הפליליים, אדם שעננה כזו מרחפת מעליו לא צריך לשמש בתפקיד הזה. והוא גם צריך לעשות כל דבר כדי להפריך אותה. אורן חזן בחוצפה גדולה אוחז בתפקיד, לא עשה דבר להפריך את החשדות. בקשר לשיר – אחד האהובים עלי ואני חושב שזו הפעם השלישית שאני מביא אותו. בכל פעם שקורה משהו שקשור במספר 96 אני מביא אותו. או בכל פעם שהרגש הברברי של אני מאוד בכיתי אבל עכשיו את תבכי תשעים ושש דמעות משתלט עלי, אני מביא אותו. זה אגב לא הביצוע המקורי, חפשי ביצוע של Question Mark & the Mysterians
   הוא טוב בהרבה מהסטרגלרס

   אהבתי

 1. צודק. אבל כמו שכתבת, הוא זה שמפריד בינינו לבין בחירות חדשות (לא שאני מבינה למה, בעצם: אי אפשר לגייס תחתיו את הבא בתור ברשימה?) ואף שהייתי מאושרת להחליף את נתניהו באמצעותן, אני לא יכולה שלא לתהות על השאלה איזה טוב עשוי לצמוח לנו מבחירות שניות תוך פחות משנה. מלכוד.

  אהבתי

  • אענה באריכות. המצב הוא שלא ניתן פשוט לפטר אותו ולגייס את הבא בתור. אם יפעלו נגדו הוא יכריז שהממשלה אינה לאומית מספיק ויערוק למפלגת ליברמן שתבטיח לו מקום משוריין בכנסת הבאה או יקים סיעת יחיד אופוזיציונית בשביל מימון מפלגות או משהו מעין זה. ובחירות חדשות כרגע תהיינה אסון, ועד כמה שאיני אוהב את הממשלה הזו הרי שבחירות הן אלטרנטיבה גרועה בהרבה. מערכת פרלמנטרית חזקה ומתפקדת היא ערובה לדמוקרטיה. שיטות אחרות, כמשטר נשיאותי נוטות להידרדר למשהו שהוא פחות מדמוקרטיה – החריג הבולט הוא ארצות הברית, אך הניסיון העולמי ויש מחקרים משווים שמראים את התופעה ומסבירים אותה. משטר שאינו פלרמנטרי מובהק צפוי בפרק זמן של כמה שנים להפוך למשהו שאינו דמוקרטי. מערכת פרלמנטרית שבה יש בחירות אחת לשנה או שנתיים היא מערכת לא מתפקדת. מערכת כזו מפעילה את שעון העצר להחלפתה. אסור שזה יקרה. כרגע מה עשומד בינינו לבין זה זה אורן חזן, ולכן מתייחסים אליו בכפפות משי.

   אהבתי

 2. אני לא מבינה איך אנשים כמו אורן חזן מגיעים להיות משהו בכנסת ישראל
  ברור לי שעומד מאחורי זה כסף והמון קשרים
  אבל באמת זה עושה לי איכס לדעת שיש אנשים כאלה בכנסת ישראל
  לא שבלעדיו הכנסת הרבה יותר טובה
  יש כל כך הרבה ח"כים שכל מה שמעניין אותם (נראה לי) זו המשכורת השמנה שנכנסת להם לבנק
  הכל מונע מאינטרסים אישיים ודאגה לתחת של עצמם

  אהבתי

  • הדימוי הזה של הכנסת הוא בדיוק הנזק שגורם אורן חזן. חבל לי שאת כותבת את הדברים. חבל לי שאדם כמוך, חכם ומבין, רואה כך את הכנסת שלנו. צריך לעשות הכל כדי שאנשים כמוך יראו את חברי הכנסת כשליחי ציבור ולא כמונעים מאינטרסים אישיים.

   אהבתי

   • בשנים האחרונות, בלי שום קשר לאורן חזן, זה מה שאני חושבת על הכנסת
    כי האנשים שמגיעים לשם הם כאלה שלא עושים הרבה לטובת האזרח הקטן
    תוסיף לזה את הלוביסטים שמסתובבים במשכן הכנסת (שאין לי מושג איך עדיין לא הוציאו חוק נגד הדבר הזה)
    ותקבל משהו שמהצד נראה ממש ממש לא טוב (וכן אני יודעת שיש לוביסטים גם במדינות אחרות)

    אהבתי

  • תודה רותי, שנה טובה וגמר חתימה טובה! (וגם לכל יתר המגיבים כאן, שלא יחשבו שיש לך פריבלגיות, למרות שאני נורא מחבב אותך)… 🙂

   אהבתי

 3. סתם מסקרנות: אם חשבת שב-99 "שמשני המועמדים שהיו אז נתניהו היה הטוב יותר, ולו היה מנצח היה מצבנו טוב בהרבה" (למה, אגב?) למה הצבעת עבור ברק בסוף?

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s