אחד ליום על חוק הלאום – כרוז מס' 6

בוקר טוב יהודים! בוקר טוב דרוזים! בוקר טוב צ'רקסים! בוקר טוב אלה שלא יהודים דרוזים או צ'רקסים ומשרתים בצה"ל! בוקר טוב לכל אזרחי סוג א' וב', ואתם יודעים מה, גם לסוג ג' כל עוד מותר לאחל להם סבאח אל חיר שיהיה לכם. היום נלמד על סעיף מאוד מעניין בחוק הלאום, הוא הסעיף שמחייב את מדינתנו על צבאה הטוב והמוסרי בעולם לשקוד על הבטחת שלומם של בני העם היהודי ושל אזרחיה הנמצאים בשביה ובצרה.

באמת, שמאלנים רשעים וצרי עין. מה רע לכם? בשביל זה הקמנו את המדינה. F-15 מעל אושוויץ! הרי ברור שאם המדינה הייתה קיימת ב-1942 הסיירת הייתה מגיעה במבצע הירואי נוסח ממזרים חסרי כבוד לבור  ההריגה בשומסק ומצילה את האחים של סבתא! לא, אבל בואו נוריד את רמת הציניות. דבר ראשון – נורא ברור שמי שמקבל את ההגיון הבסיסי של ישראל כמדינה ציונית, צריך גם להבין שמשתמע מזה יחס מיוחד ליהודים שנמצאים בצרה. דבר שני – ממילא אנחנו עושים את זה כבר שנים, לא? זו לא המדיניות המוצהרת של ממשלת ישראל? אז לא, ולא.

כי יהודים בצרה זה נחמד, ובאמת לכך התכנסנו כאן, אבל מה קורה כשהיהודים בצרה הם שמאלנים? מי שרוצה ממש לרעוד ולבכות מוזמן לקרוא את המאמר הבא – 'מגיבור יהודי לעוכר ישראל' של רענן ריין ואפרים דוידי, על ארגנטינה בשנות שלטון הגנרלים. 1,300 יהודים 'נעלמו' הרבה מעבר לאחוז שלהם באוכלוסיה. והממשלה ממשיכה לחמש את המשטר האנטישמי הרצחני ולהיות החברה הכי טובה שלהם בעולם. וכך מעידה שולמית אלוני באותו מאמר – "בשעתו לא רק סתמו את פי, אלא שחבר הכנסת יגאל הורוביץ ז"ל איים עלי שלא אעז לפתוח את פי. היה זה כשממשלת ישראל סיפקה נשק לקולונלים הברוטאליים ששלטו בארגנטינה וחיסלו אזרחים בהמוניהם. בחדרי הכנסת, בקומה החמישית, ישבו הורים לילדים שנעלמו וביקשו שנעשה דבר, והגשתי הצעה לסדר היום, ודרשתי דיון. לא אפשרו לי. ההצעה לסדר לא אושרה. הבטיחו לי שיהיה על כך דיון בוועדת החוץ והביטחון. למיטב ידיעתי לא היה כי לא הוזמנתי לדיון." אגב, אם מישהו חושב שישראל תתנהג אחרת בעתיד, הוא רק מוזמן לראות מי החברים החדשים שלנו באירופה של הימין הקיצוני. הוויקטור אורבנים. ומה קורה כשאורבן כזה מנהל קמפיין אנטישמי נגד יהודי מאוד חשוב בארצו? ביבי נותן צ'פחה וחיוך קטן ומעודד אותו בברכת הדרך.  יש לי הרגשה שמכל סעיפי חוק הלאום, סעיף זה ייאכף באופן פחות נמרץ. כי להיות חברים ליורשים של הורטי בהונגריה, ושל היטלר באוסטריה, ובכלל למכור נשק למי שאנחנו רוצים ובסבבה, זה תמיד יותר חשוב מהמצוקה של איזה שמאלני שלוקחים אותו במטוס וזורקים אותו לים, ובכלל, אתם יודעים, זה מה שצריך לעשות לכולם.

אבל בואו נאמר שלוקחים את זה ברצינות. אז בסעיף הזה, ובחוק בכלל, יש באג משמעותי. הוא לא מגדיר מה זה 'יהודי'. הבאג הזה עוד יפרנס שופטי בג"ץ באלפי עתירות עד שהחוק יבוטל במהרה בימינו אמן, אבל תנו לי לספר לכם איך זה יקרה בפועל. הרי לא יעלה על הדעת שכל שווארץ מניו יורק למשל שהתגייר בגיור רפורמי יהיה יהודי וממשלת ישראל תצא להצלתו אחרי שיתפסו אותו עם הסמים בהארלם ויזרקו אותו לכלא? נכון? סדר צריך להיות. וכשמדובר ב'יהודי' תמיד הסדר הוא האורתודוכסי והגזעני. והשילוב בין החוק הגזעני לכשעצמו לבין פרקטיקות ההפרדה הגזענית של המילט הוא מאוד צפוי. אז בואו נספר לכם סיפור קטן שייתן טעימה ממה שצפוי לנו כאן. כי איך לומר, כבר היינו בסרט הזה. את הסיפור הזה חשפתי כאן לפני שלוש שנים בערך, אבל הוא לא כל כך עשה הדים, למרות שאותי הוא זיעזע, והיום אחרי שלוש שנים אני אפילו יותר מזועזע. מי שרוצה לקרוא את הכתבה ב-YNET אז הנה הקישור.

ב-2015 המיליונר היהודי מוטי כהנא הפעיל כוח קומנדו לחלץ את היהודים האחרונים מחלב. וכך משפחה בת כמה וכמה יהודים חולצה מחלב הבוערת, לאחר שדאעש כבר סגרו עליהם, והועברה למקלט בטוח בתורכיה. שם יצר כהנא קשר עם הסוכנות היהודית ומשרד הפנים, במטרה להעלות את אחרוני יהודי חלב ארצה. ואז הגיעו אנשי הסוכנות היהודית ומשרד הפנים. האם בת ה-88 נמצאה יהודיה כשרה והועלתה ארצה ביחד עם בתה הרווקה. הבת הנשואה למוסלמי וילדיה לא קיבלו אישור, ובסופו של דבר שבו לחלב. לא ידוע מה עלה בגורלם.

אתם יודעים מה? אני אסגור את הפוסט כאן. כי קצת קשה לי לעמוד בסיפור הזה. והרי ברור שזה מה שיקרה, שהמיון האתני כאן יעדיף יהודים נכונים על פני יהודים לא נכונים, למשל הגב' הזו, יהודיה כשרה, שבגדה בטוהר הגזע. וממשלת ישראל במקום להציל אותה ואת ילדיה שלחה אותה בחזרה אל התופת. מישהו חושב שחוק הלאום ישנה את זה? או שהחוק הזה רק ייתן חותמת לפרקטיקות הגזעניות?

אני לא סגור על זה שמחר יהיה פוסט כי זה שבת ואני חושב לנוח. אבל אני אמשיך לכתוב כל עוד יהיה מי שיקרא.

 

10 מחשבות על “אחד ליום על חוק הלאום – כרוז מס' 6

  • גם על חוק השבות צריך לחשוב. 'הסיפור של פנחס' הוא מעניין, ויש כמה חבר'ה כאלה כורדים שהגיעו בעשור האחרון לתענכים שאני מכיר, וזה עושה לי נחמד ומגוון את המגוון האנושי כאן. כל המתווה הזה של הגירה מי ייכנס ומי יגורש צריך עיון. הדברים לא ברורים ומובנים מאליהם.

   אהבתי

 1. אבל – כל מה שאתה מתאר פה נעשה גם בלי החוק. מה שמחזק את הטיעון שהחוק הזה, מלבד להצהיר הצהרות, להעליב על ימין ועל שמאל ולהמשיך ולפגוע עוד יותר במעמד של השפה הערבית – לא עושה כלום. רק רעש מכוער.

  אהבתי

 2. הקישור ל"מקור ראשון", לכתבה לא חתומה. כתוב שהאשה שנשואה למוסלמי התאסלמה לפני שנים אחדות. לא בדקתי את חוק השבות, אבל מוסרית נראה לי שאם היא ניתקה את עצמה מהיהדות באופן פורמלי, אנחנו לא חייבים לה שום דבר

  אהבתי

  • לפי ההלכה יהודי הוא יהודי הוא יהודי בין אם התנצר או התאסלם או הפך לנזיר בודהיסטי. זו תפיסה אכן גנטית, גזענית לגמרי, אבל זו ההלכה: היא וילדיה יהודיים בלי קשר להתאסלמות כזו או אחרת. לי, אגב, מפריע משהו אחר בהיגיון של גל להפנות לסיפור הזה, כי מדוע נכון להפלות ולשלוף דווקא אישה זו ובעלה מן התופת ששמה חאלב, לעומת שאר התושבים? האם צפויה להם סכנה מיוחדת כי הם ממוצא יהודי, או שאתה (גל) הולך כאן על סוג של חשיפת האיגיון על ידי הולכת המקרה ההוא ad absurdum שכן מבחינתי אם כבר לחשוף עוולות אנושיות איומות, העובדה שאנחנו לא יודעים כלום על מה שקורה מעבר לגבול הצפוני שלנו, שבו מתים כל יום מאות אזרחים ובהם כמובן ילדים רבים ושאסאד טובח ורצח וסילק בערך מחצית מבני עמו וכתוצאה מכך שכל הסיפור הזה מודחק מתחת לשטיח התודעתי ולאיש לא אכפת ואיש לא מניד עפעף – זו הבעיה האמיתית.

   אהבתי

   • כתבתי כאן הרבה על סוריה, ועל דעתי שאת הגולן הכבוש צריך לפתוח לפליטים. מה שהכעיס אותי בסיפור הזה הוא שאם כבר עשה מישהו מעשה (מעשה שהחובה לעשותו תחול מעכשיו לפי החוק על ממשלת ישראל) ושלף כמה נפשות מן התופת, נמצא כאן מי שעשה להן טיהור אתני משני.

    אהבתי

 3. כלומר לפחות הילדים, שהתחנכו לאסלאם, יזכו להטבה הודות לגנים שלהם ואולי ישובו למנהגים היהודיים. במקרה כזה עדיפה לכאורה מדינת הלכה – דיסוננס. ומה דעת ההלכה אם הילדים שחורים?

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s